TERMINWYDARZENIE
 ostatni wtorek karnawału

Ścięcie Smierci w JedlińskuŚcięcie Śmierci w Jedlińsku

Obrzęd Ścięcia Śmierci wywodzi się ze średniowiecza. Rokrocznie w ostatni wtorek karnawału zwany Kusym mieszkańcy i liczni goście uczestniczą w tym unikalnym obrzędzie.

 

 I weekend czerwca

Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie

Pierwsza niedziela czerwca jest dniem przeglądów folklorystycznych pod nazwą "Dni Kolbergowskie", obecnie realizowanych w ramach "Dni Przysuchy".

 

 II niedziela czerwca

rycerze bogurodzicyRycerze Bogurodzicy w Taczowie

W Taczowie, miejscowości w gminie Zakrzew - utworzono kompleks muzealno - rekreacyjny. Znajduje się tu pomnik "Spotkanie u Powały", Kaplica Bogurodzicy oraz diagrama przedstawiająca bitwę pod Grunwaldem.

 

 I połowa czerwca

apetyt na gombrowiczaApetyt na Gombrowicza

Wsola jest miejscem festiwalu artystycznego o nazwie Apetyt na Gombrowicza. W iście gombrowiczowskiej aurze odbywają się plenerowe spektakle teatralne, recitale, pokazy tanga.

 

 II połowa czerwca

Rowerowy Zlot GwieździstyRowerowy Zlot Gwieździsty

Rowerowy Zlot Gwieździsty to impreza popularyzująca turystykę rowerową, organizowana przez Związek Gmin „Radomka”.

 

 I niedziela lipca

powitanie lata w domaniowiePowitanie lata w Domaniowie

Powitanie lata - festyn rodzinny organizowany w 1 niedzielę lipca nad zalewem w Domaniowie. Główny cel to promowanie regionu oraz przybliżenie walorów gmin powiatu radomskiego.

 

 III niedziela lipca

Przegląd Kapel LudowychPrzegląd Kapel Ludowych w Wieniawie

Spotkania z folklorem im. Stanisława Stępniaka organizowane są przez Gminny Dom Kultury w Wieniawie. Celem ich jest popularyzacja twórczości ludowej oraz przypomnienie postaci Stanisława Stępniaka.

 

 III niedziela sierpnia

targi paprykiOgólnopolskie Targi Papryki

Jedna z najbardziej znanych w regionie imprez. To właśnie z tego obszaru południowego mazowsza pochodzi blisko 80% krajowej produkcji tego warzywa.

II niedziela września turniej sołectwTurniej Sołectw 

Turniej Sołectw jest imprezą rekreacyjną, która odbywa się corocznie w drugą niedzielę września. W Turnieju biorą udział mieszkańcy sołectw z terenu gminy Jedlińsk.