dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

OGÓLNOPOLSKIE TARGI PAPRYKI 

ogólnopolskie targi paprykiPrzytyk i okoliczne gminy zyskały nazwę paprykowego zagłębia. Stąd właśnie pochodzi ponad 30 tys. ton czyli 80% krajowej produkcji tego smacznego warzywa. Papryka znalazła się na 9 miejscu na liście najczęściej spożywanych w Polsce warzyw. Jej uprawę zapoczątkował w latach osiemdziesiątych Antoni Kwietniewski, mieszkaniec Woli Wrzeszczowskiej, który przebywając za granicą u rodziny podpatrzył jak to robią Holendrzy i Niemcy.

W samym Przytyku paprykę, kilkadziesiąt jej różnokolorowych odmian, uprawia się wokoło 200 gospodarstwach, ponad 3 tys. tuneli. Ogólnopolskie Targi Papryki organizowane z inicjatywy starosty, wójta gminy i prezesa Radomskiej Giełdy Rolnej są znakomitą formą promocji przednich odmian, na które popyt stale wzrasta. Targi są tez okazja do spotkań producentów z handlowcami z kraju i zagranicy, a także stanowią inspirację dla przedsiębiorców planujących budowę zakładów przetwórczych.

Podczas imprezy na kilkudziesięciu pięknie i kolorowo urządzonych stoiskach prezentowane są najwspanialsze okazy, a najbardziej atrakcyjnie urządzone pawilony nagradzane w prowadzonym przez organizatorów konkursie.

targi papryki w przytykuSprawdzona forma promocji i zachętą do nowych form dystrybucji są specjalne katalogi ofertowe, wydawnictwa reklamowe oraz degustacja potraw, których głównym składnikiem jest papryka, a jej dodatkowym atutem jest ekologiczny sposób produkcji. Każde kolejne targi (jubileuszowe dziesiętne odbyły się w 2008 roku) odbywać się będą, podobnie jak dotychczas, również pod znakiem dobrej i "smacznej" zabawy, a także pod hasłem rozmów o potrzebie budowy małych przetwórni w samym zagłębiu paprykowym oraz jego okolicach. Paprykowe święto ma charakter festynu; uczestniczą w nim tysiące mieszkańców gminy Przytyk, okolicznych miejscowości i coraz liczniej odwiedzający targi goście spoza regionu. Wszyscy podziwiają i smakują przytycką paprykę. Do dobrego tonu należy zakupienie choćby jednego worka dorodnych warzyw, do którego dołączony jest przepis na smaczne potrawy.

Targi uświetniają liczne imprezy towarzyszące i konkursy, prezentacje sprzętu rolniczego i występy artystyczne znanych gwiazd polskiej estrady oraz regionalnych zespołów ludowych.

targi papryki w przytykutargi papryki w przytykutargi papryki w przytyku

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2022 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4361232

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska