dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Szkolne Muzeum Regionalne  w Zakrzewie

szkolne muzeumSzkolne Muzeum Regionalne przy Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie.

Dziedzictwo kulturowe regionu i pamięć przodków przechowywane są w Szkolnym Muzeum Regionalnym. Powstało ono, aby ocalić od zapomnienia historię życia codziennego w okolicach Zakrzewa. Muzeum zajmuje dwa duże pomieszczenia w podpiwniczeniu budynku szkoły. Dla większego autentyzmu zrobiono podłogę z gliny - tak, by przypominała wnętrza wiejskich chat. Wśród zgromadzonych eksponatów są między innymi: stare żelazka, maglownice, tarki, przyrządy do obróbki lnu (okolice Zakrzewa słynęły niegdyś z uprawy tej rośliny). Nie brakuje i rzeczy bardziej współczesnych - np.: radia "pionier" i pięknie utrzymanych maszyn do szycia "singer". Kolekcje wzbogacił ksiądz proboszcz ofiarowując komplet starych drewnianych mebli. Z kolei miejscowy zdun postawił oryginalną kuchnię kaflową. Nie brakuje i ciekawostek: na półce z czasopismami stoi wydana w 1936 r. książka, którą wiele lat temu znaleziono na wiejskiej drodze. Skąd się tam wzięła - nie wiadomo.

muzeum zakrzewmuzeum szkolne zakrzewmuzeum zakrzew

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4262204

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska