dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

muzeum witolda gombrowiczaMuzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli,
Oddział Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie,
ul. W. Gombrowicza 1, 26-660 Jedlińsk
tel. (48) 321 50 73
strona:
www.muzeumliteratury.pl

W Muzeum Witolda Gombrowicza funkcjonuje stała ekspozycja dotycząca etapów biografii i twórczości pisarza. Główne ekspozycje prezentowanej wystawy to cenne fotografie ze zbiorów rodzinnych, książki i przede wszystkim pamiątki po autorze Ferdydurke, które otrzymano od żony twórcy - pani Rity Gombrowicz.

Placówka oferuje oprócz wystaw czasowych lekcje muzealne, prelekcje i wykłady. Muzeum ma ambicje stać się żywym miejscem literackim oraz mocno zaistnieć w internetowym życiu literackim. Na zwiedzających czeka kilka sal wystawowych. W hallu zainstalowano niewielkie "muzeum Pisarza". Są tu jego prywatne rzeczy przekazane przez żonę artysty: krawaty, fajki, laski, okulary, wieczne pióro, maszyna do pisania, a także dwa ulubione fotele. Jednym z eksponatów jest walizka pisarza, którą zabrał ze sobą, gdy w sierpniu 1939 r. opuszczał Polskę. W sali na parterze znajdują się eksponaty związane z tzw. polskim etapem twórczości Gombrowicza. Organizowane tu będą spotkania, odczyty czy koncerty. Na piętrze pokazane są kolejne okresy życia artysty - argentyński i europejski. Ciekawym uzupełnieniem ekspozycji jest kawiarnia FERDYDURKE. Aranżacja wnętrza jest próbą interpretacji głośnej powieści, a zarazem symboliczną rekonstrukcją miejsca niezwykle ważnego dla pisarza, który przez całe emigracyjne życie pragnął stworzyć swój stolik literacki na wzór przedwojennego, z warszawskich kawiarni Zodiak czy Małej Ziemiańskiej.

muzeum gombrowiczamuzeum witolda gombrowiczamuzeum gombrowicza

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4262133

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska