Po dwuletniej przerwie Muzeum Gombrowicza we Wsoli ma przyjemność zaprosić Państwa na „Apetyt na Gombrowicza”, już w najbliższą sobotę, 2 lipca, od godziny 17.00.Tym razem w programie monodram oparty na „Trans-Atlantyku” W. Gombrowicza oraz aż dwa świetne koncerty. Zagrają Maja Kleszcz oraz zespół Muchy.

W plenerze będą także atrakcje dla dzieci (warsztaty, gry plenerowe, zjeżdżalnia) oraz grill i kawiarnia.

Program pikniku:

Godz. 17.00 – Za-Tem-Oceanem. Monodram Mirosława Wasiewicza (sala polska w pałacu) W monodramie „Za-Tem-Oceanem”, kameralnym przedstawieniu opartym na „Trans-Atlantyku” W. Gombrowicza, aktor Mirosław Wasiewicz animuje przedmioty codziennego użytku i wciela się w bohaterów powieści (Gonzalo, Tomasz, Radca, Poseł-Minister, Ignac). Spektakl opowiada zarówno o świecie współczesnym Gombrowiczowi, jak i o naszych czasach. Język powieści, humor i groteska prowokują, obnażają nasze narodowe wady i dotykają spraw najistotniejszych.

Godz. 18.15 – Maja Kleszcz (koncert w plenerze) Maja Kleszcz przez prasę i krytyków uznawana jest za jedną z najlepszych polskich wokalistek. Wokalistka przyciąga charyzmą i unikalnym głosem – ten głos nie pozostawia obojętnym, wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę. 14 nagranych płyt, ponad 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród to jej najlepsza wizytówka. We Wsoli Maja Kleszcz zagra utwory z dwóch swoich programów: „B.L.UES” – poema Bogdana Loebla z muzyką Tadeusza Nalepy i Wojciecha Krzaka oraz „Osiecka De Luxe” – przeboje Agnieszki Osieckiej w stylu retro.

Godz. 19.30 – MUCHY (koncert w plenerze) Po siedmiu latach milczenia, w 2021 roku zespół Muchy wrócił w wielkim stylu albumem „Szaroróżowe”. Płyta zachwyciła krytyków i słuchaczy, czego dowodem jest statuetka Fryderyk 2022 w kategorii album roku rock. Teksty celnie, choć nie wprost opisują kondycję obecnych czasów; ta opisywana rzeczywistość raczej różowa nie jest. To dobre utwory na złe czasy – jak mówią koneserzy tej muzyki. Wstęp wolny.

Dojazd do Wsoli bezpłatnym autobusem, który odjedzie z Radomia, z przystanku Chrobrego/Czysta (obok galerii handlowych, kierunek Michałów) – dwa kursy, o godz. 16.30 oraz o godz. 18.00.

Powrót tym samym autobusem, ok. godz. 21.30.