dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Morze Domaniowskie

zalew w domaniowie

Malowniczo położony zalew w Domaniowie - to największy zbiornik wodny w regionie radomskim o powierzchni blisko 500ha, 7km długości oraz 1,2km szerokości. Zbiornik określony mianem "Domaniowskiego Morza" stanowi atrakcję dla fanów żeglarstwa, kajakarstwa czy wędkarstwa. 
 

Zalew, już teraz nazywany Domaniowskim Morzem, ma w założeniu pełnić wiele funkcji, w tym retencyjną i rekreacyjną. Jest tu także produkowana energia elektryczna, a to dzięki elektrowni, która w ciągu roku wytwarza 1,2 mln kilowatogodzin. Wraz z powstaniem zbiornika zrodziła się konieczność opracowania programu zagospodarowania przyległych doń terenów; począwszy od infrastruktury, m.in. sieci kanalizacyjnej, a na budowie bazy turystyczno rekreacyjnej kończąc.

Aktywny wypoczynek 

Akwen otacza 19 szlaków rowerowych długości 220 km prowadzących przez gminy należące do Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki": Jedlińsk, Zakrzew, Wolanów, Wieniawa, Przysucha i Przytyk. Osią sieci jest trasa Jedlińsk - Przytyk - Domaniów - Przysucha, do której dochodzą boczne szlaki. Ścieżki wiodą po asfaltowych drogach jak i malowniczych leśnych dróżkach.

zalew w DomaniowieGospodarcze gminy i powiaty maja nadzieję, że nowoczesny, dobrze przygotowany i wyposażony ośrodek, który mógłby przyjąć fanów sportów wodnych z całego kraju. Zalew może stać się rajem dla windsurferów, kitesurferów i wszystkich spragnionych odpoczynku mieszkańców Radomia i okolic, jak również turystów z najbliżej położonych wielkich aglomeracji: Warszawy czy Łodzi. Już dziś w tym regionie funkcjonują gospodarstwa agroturystyczne skupione w Stowarzyszeniu "Zalew Domaniów". Zarówno zalew jak i rzeka Radomka są doskonałym miejscem dla kajakarzy. Zróżnicowane pod względem długości i trudności trasy po rzece Radomce stanowią wymarzoną formę aktywnego spędzania czasu z rodziną jak i w gronie znajomych.

zalew w domaniowie zalew w domaniowiezalew w Domaniowie

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4262047

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska