dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Kościół p.w. Św. Stanisława

Kościół CerekiewParafia w Cerekwi należy do najstarszych w kraju - została erygowana w 1326 r. Fundatorem obecnej budowli sakralnej był około 1529r. Mikołaj Dzik, herbu Doliwa - wojski Radomski, dziedzic Cerekwi. Kościół p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Cerekwi zbudowany został wg projektu arch. Stefana Szyllera. 

Przeważa tu renesans z barokiem. Obiekt jak dotąd nie był konserwowany. W roku 1954r., po wykupieniu od strony południowej placów od właścicieli: Owczarka Stanisława, Stępnia Jana i Warchoła, kościół został ogrodzony murem z kamienia i betonu.

Kościół w Cerekwi, dziś murowany, dawniej drewniany, nie sklepiony, skarpami na zewnątrz opatrzony, 87 stóp długi, 77 szeroki, na wschód wielkim ołtarzem zwrócony, składa się z prezbiterium, z nawy i dobudowanej od północy zakrystii. Do kościoła prowadzi większe wejście od zachodu i mniejsze przez kruchtę, mieszczącą się obok zakrystii. Okien w kościele sześć siódme mniejsze nad chórem, posadzka z ciosu.

Parafia p.w św. Stanisława
Cerekiew 33, Cerekiew
26-652 Zakrzew

Źródła:
www.zakrzew.pl

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4261997

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska