dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Złocieniec i okolice - przewodnik turystyczny

Polecamy Państwu nowy przewodnik turystyczny po Pojezierzu Drawskim – Złocieniec i Okolice, który otrzymał wyróżnienie "Róża Regionów 2013" w kategorii "Projekty specjalne" przyznane przez Dwutygodnik "Wiadomości Turystyczne".

Złocieniec należy po Pojezierza Drawskiego, które zajmuje środkową część Pomorza Zachodniopomorskiego. Niewiele polskich gmin może się poszczycić tak sprzyjającym turystyce położeniem. Bezkresne bory, czyste jeziora, malownicze wzgórza i niewielkie zaludnienie czynią to miejsce znakomitą przestrzenią zarówno dla poszukiwaczy zacisznego wypoczynku na łonie natury, jak i dla osób ceniących sobie aktywne formy spędzania wolnego czasu. Gmina leży w całości na obszarach chronionych, obejmuje dziesiątki kilometrów szlaków pieszych i rowerowych. Jeśli dodamy do tego malownicze wsie, pięknie odrestaurowane zabytkowe pałace - często zamienione w ośrodki wczasowe, zaciszne gospodarstwa agroturystyczne i nowoczesne kempingi oraz przypomnimy, iż Złocieniec cieszy się opinią najbardziej ekologicznego zakątka województwa zachodniopomorskiego, to wiemy już, iż trafiliśmy do miejsca, które na zawsze pozostaje w sercu i pamięci.

Przewodnik turystyczny z atlasem opisuje region objęty działaniem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy". Powstał z inicjatywy Urzędu Gminy Złocieniec. Pokrótce omówiono w nim ciekawe miejsca w Złocieńcu i okolicy, historię i przyrodę regionu. Czytelnik znajdzie w książeczce opis tradycyjnych produktów tradycyjnych i lokalnych, takich jak sielawa wędzona z Pojezierza Drawskiego, pierogi z miętą czy śliwkę w czekoladzie. Kolorowy przewodnik proponuje także trasy i pomysły zwiedzania dla aktywnych - szlaki rowerowe, piesze i wodne, żeglarstwo i nurkowanie. Książka została wydana w trzech wersjach językowych - polskiej, angielskiej i niemieckiej.


Przewodnik "Gmina Złocieniec i okolice" otrzymał wyróżnienie "Róża Regionów 2013" w kategorii "Projekty specjalne" przyznane przez Dwutygodnik "Wiadomości Turystyczne".


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2022 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4361081

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska