NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

KATEGORIE


POŁUDNIOWE MAZOWSZE
MARKĄ TURYSTYCZNĄ


mazowsze

LGD PD.MAZOWSZA

5 lat Zespołu Folklorystycznego Wieniawa.

Zespół Folklorystyczny Wieniawa obchodzi w tym roku 5 lecie swojego istnienia. Z tej okazji w sobotę 16 lutego 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Wieniawie zorganizował uroczystość, na którą zaprosił osoby współpracujące z nim i wspierające przy różnych inicjatywach. My serdecznie gratulujemy i jesteśmy pełni uznania dla Członków Zespołu za te 5 lat intensywnej działalności! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia, autorstwa Piotra Piasty.

Zespół „Wieniawa” powstał w lutym 2014 roku na kanwie istniejącego przed laty zespołu, który działał w latach 1979–1999. Pomysłodawczynią była Alicja Ślifirczyk – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie.

Zespół działa pod patronatem Gminnego Centrum Kultury i Sportu przy Urzędzie Gminy w Wieniawie. Kultywuje tradycje, obrzędy, utwory, taniec oraz opoczyńską kulturę ludową. Koncertuje w czasie dożynek, festynów, jarmarków, uroczystości religijnych i patriotycznych w całym kraju. Utwory czerpie ze śpiewników i przekazów ustnych starszego pokolenia – mam, babć, ciotek.


 

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2019 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 2922022

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska