dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

5 lat Zespołu Folklorystycznego Wieniawa.

Zespół Folklorystyczny Wieniawa obchodzi w tym roku 5 lecie swojego istnienia. Z tej okazji w sobotę 16 lutego 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Wieniawie zorganizował uroczystość, na którą zaprosił osoby współpracujące z nim i wspierające przy różnych inicjatywach. My serdecznie gratulujemy i jesteśmy pełni uznania dla Członków Zespołu za te 5 lat intensywnej działalności! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia, autorstwa Piotra Piasty.

Zespół „Wieniawa” powstał w lutym 2014 roku na kanwie istniejącego przed laty zespołu, który działał w latach 1979–1999. Pomysłodawczynią była Alicja Ślifirczyk – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie.

Zespół działa pod patronatem Gminnego Centrum Kultury i Sportu przy Urzędzie Gminy w Wieniawie. Kultywuje tradycje, obrzędy, utwory, taniec oraz opoczyńską kulturę ludową. Koncertuje w czasie dożynek, festynów, jarmarków, uroczystości religijnych i patriotycznych w całym kraju. Utwory czerpie ze śpiewników i przekazów ustnych starszego pokolenia – mam, babć, ciotek.


 

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4281067

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska