dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Zawirowania Radomskie – Mistrzowie z Przystałowic Małych

Zapraszamy na karnawałowe, Zawirowania Radomskie! Wydarzenie popularyzuje tradycje muzyczne, taneczne i śpiewacze z Radomszczyzny, a realizowane jest przez Radomską Inicjatywę Oberkową, Fundację Miasto Aniołów, oraz Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr. Tym razem głównymi gośćmi będą kajoccy mistrzowie z Przystałowic Małych: skrzypek Jan Kmita, oraz tancerz i śpiewak Tadeusz Cieślak. Na wydarzenie składają się warsztaty przyśpiewek, warsztaty taneczne i zabawa taneczna.
Warsztaty:
- warsztaty przyśpiewkowe: godz. 13:00 – 15:30,
- warsztaty taneczne: godz. 16:30 – 19:00.
Zabawa taneczna rozpocznie się o godz.19:30 i zakończy ok godz. 1:00.

Warsztaty przyśpiewkowe:
- poprowadzi Tadeusz Cieślak, znany i ceniony śpiewak z Przystałowic Małych – okolice Przysuchy. Ze względu na tonację głosu, te warsztaty są przeznaczone raczej dla mężczyzn. Przyśpiewki to specyficzny rodzaj rymowanego śpiewu w rytmie trójmiarowym. Śpiewa się je do tzw. oberków ciągłych.

Warsztaty taneczne:
- poprowadzą Marianna i Tadeusz Cieślakowie, znakomita para tancerzy z Przystałowic Małych. Podziela się swoimi umiejętnościami tańczenia oberka, które znane są im od młodości. Oberek jest tańcem wirowym w rytmie trójmiarowym. Zalecane jest aby na warsztaty taneczne zabrać wygodne buty - panowie na płaskiej podeszwie, a panie z niskim obcasem.
Warsztaty będą realizowane w ramach stypendium z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do tańca zagrają:
- Kapela Jana Kmity z Przystałowic Małych.
- Kapela Niwińskich


NA ZABAWĘ TANECZ NĄ WSTĘP 10 ZŁ. NA WARSZTATY WSTĘP WOLNY - OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. E-mail: oberekradomski@gmail.com. Warsztaty będą realizowane w ramach stypendium z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie "twórczość ludowa".

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4280984

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska