dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Zapraszamy do Puław!

Zapraszamy do zapoznania się z nowym kieszonkowym przewodnikiem turystycznym „Puławy i okolice”, wydanym przez Urząd Miasta Puławy wspólnie z Programem PolskaTurystyczna.pl. Bogato ilustrowana, pełna ciekawostek, informacji krajoznawczych i praktycznych, publikacja zachęca do odkrywania miasta leżącego na wschodnim brzegu Wisły, które tonie w zieleni i szczyci się nietuzinkowymi zabytkami oraz pięknymi obiektami architektury.

Jak czytamy we wstępie do przewodnika autorstwa Tomasza Maciejczyka: "Polska się zmieniła, a jeśli ktoś tego jeszcze nie zauważył, musi pojechać do Puław. Trudno uwierzyć, że miasto, które przez 40 lat pracowało na opinię zatruwanego przez jeden z największych europejskich kombinatów chemicznych, mogło w tak krótkim czasie stać miejscem, które na powrót kojarzy się z zielenią, wspaniałą historią, architekturą i wypoczynkiem. A właśnie takie są współczesne Puławy!"

Osiedla połączone ścieżkami rowerowymi toną w zieleni, nadwiślańskie bulwary zapraszają do spacerów, podobnie jak park - malowniczy, romantyczny, pełen nietuzinkowych zabytków o niebagatelnym znaczeniu dla polskiej historii i kultury. Bez trudu dotrzemy stąd do Kazimierza Dolnego, Janowca nad Wisłą, Nałęczowa, Końskowoli, Bochotnicy, Wąwolnicy, Parchatki, Gołębia i wielu innych ciekawych miejsc w regionie. Małopolski Przełom Wisły, bajkowe lessowe wąwozy, dzikie rezerwaty czy rzeki, takie jak Kurówka, Chodelka, a przede wszystkim Wieprz, pozwalają na bliski kontakt z bogactwem tutejszej przyrody.

Publikacja podzielona jest na pięć rozdziałów. W pierwszym znajdziemy podstawowe informacje o mieście i regionie oraz ranking najważniejszych atrakcji Puław i okolicy. Rozdział drugi przybliża w wielkim skrócie bogatą historię Puław, a także tradycje związane z regionem i jego smaki. Rozdział trzeci poświęcony jest samym Puławom. Rozdział czwarty zajmują propozycje wypadów za miasto. Dominują opisy tras rowerowych, a także szlaków pieszych i ścieżek dydaktycznych oraz kajakowych. Ostatni rozdział to już informacje praktyczne - gdzie zjeść, gdzie szukać noclegu, informacji turystycznej etc.

"Puławy i okolice", Tomasz Maciejczyk, Urząd Miasta Puławy, Amistad - PolskaTurystyczna.pl, Kraków-Puławy 2013.

 

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4278324

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska