dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Zapraszamy na Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie już w ten weekend. 6 i 7 czerwca 2015 r.

Przysucha – rodzinne miasta Oskara Kolberga – co roku w pierwszy weekend czerwca przyciąga liczne grono widzów, którzy przyjeżdżają tutaj na organizowane wydarzenia kulturalne. Sobota – to „Dni Przysuchy” impreza na której prezentują się ogólnopolskie gwiazdy estrady. Niedziela – to dzień „Dni Kolbergowskich” podczas którego możemy podziwiać autentycznych muzyków wiejskich, którzy uczestniczą w Mazowieckiem Przeglądzie Folkloru. Na wydarzenia zapraszają Urząd Miasta i Gminy Przysucha, Dom Kultury w Przysusze, Towarzystwo Kulturowe im. Oskara Kolberga oraz nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które współorganizatorem Dni Kolbergowskich.

W sobotę 6 czerwca czeka nas moc atrakcji, wśród których należy wyróżnić występ popularnych Czerwonych Gitar. Dni Przysuchy rozpocznie się o godzinie 18.00 występ rockowego zespołu The Nobs. Po nim zaprezentuje się Przysuska Orkiestra Dęta. Dzień Wcześniej zapraszamy do Domu Kultury w Przysusze na godzinę 18.00 gdzie będziemy mieli przyjemność posłuchać koncertu Chóru Nauczycielskiego „Canto”

W niedzielę 8 czerwca w Amfiteatrze w Przysusze odbędą się 56 Dni Kolbergowskie, będące jedną z najważniejszych na mapie naszego województwa imprez promujących dziedzictwo kulturowe i folklor. Celem przeglądu jest popularyzacja i ochrona najcenniejszych tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego oraz ukazanie twórczych aspiracji mieszkańców obszarów wiejskich. W przeglądzie folkloru mogą wziąć udział śpiewacy ludowi; zespoły śpiewacze a capella; uprawiające jednogłosowy śpiew gromadny; instrumentaliści – soliści grający na tradycyjnych instrumentach takich jak: skrzypce, harmonia, bębenek, basy i inne instrumenty muzyczne; a także kapele ludowe. Niedzielne wydarzenia rozpoczną się o godzinie 09.30.. Jako gwiazda dnia wystąpi Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”. Przed podaniem werdyktu Jury wystąpi Kapela Nałęczowska oraz dziecięce i młodzieżowe zespoły: „Kukułeczki” ze Skrzyńska, „Plejada” z Przytyka. Przygotowane zostaną również specjalne stoiska ludowe, na których każdy z widzów będzie mógł spróbować swoich sił i stać się twórcą ludowym, dzięki proponowanym warsztatom rękodzieła ludowego - które poprowadzą osoby współpracujące z naszym Stowarzyszeniem m.in. Zdzisław i Barbara Bałtowscy z Przysuchy (rzeźbiarstwo), Zbigniew i Danuta Glik z Oblasu (malarstwo naiwne).

Serdecznie zapraszamy!

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4278204

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska