dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Wystawa: W kręgu opoczyńskiego haftu i koronki.

Region opoczyński to miejsce z wciąż żywą tradycją ludową. Odznacza się zachowanym strojem, wyróżniającym się wielobarwnymi pasiakami oraz wyszyciami. Wystawa ma na celu przybliżyć wygląd i zastosowanie haftu i koronki w regionie opoczyńskim. Na ekspozycji zobaczymy elementy stroju ludowego: koszule, kaftany, chustki a także wyroby dla domu - bieżniki, serwetki, obrusy, ręczniki oraz bieliznę pościelową (poszewki na poduszki i jaśki paradne). Wystawa prezentuje zbiory Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu oraz pochodzące z kolekcji prywatnych.

Czasowej ekspozycji towarzyszyć będą warsztaty przybliżające techniki powstawania koronki oraz haftu krzyżykowego - najbardziej charakterystycznego dla regionu opoczyńskiego.

Autorka wystawy: Dominika Lefek
 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279845

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska