dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Muzeum im. Oskara Kolberga i Dom Kultury w Przysusze zapraszają na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.

13 września o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Przysusze przy ul. Radomskiej 9 odbędzie się spotkanie pn. „Wygnańce”. Spotkanie otworzy wykład dr Agnieszki Zarychty – Wójcickiej dotyczący polityki władz okupacyjnych wobec wysiedlonych z Poznańskiego w 1939 r na teren GG oraz realiów ich życia w gminie Przysucha w okresie II wojny światowej. Wygnańce – jak ich nazywała miejscowa ludność, przebyli długą i tragiczną w skutkach drogę. Ich losy przybliży film „Podróż do miejsc nakazanych”, który został zrealizowany w 2017 r. przez Amatorski Klub Filmowy „JAR” na podstawie wspomnień osób przesiedlonych do Opoczna, Żarnowa i Przysuchy. Projekcja filmu zakończy spotkanie.

EDD są największym w Europie projektem społeczno-edukacyjnym, którego głównym celem jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna. Mottem tegorocznej edycji jest hasło „Moja Droga”. Tak sformułowany temat pozwala nawiązać do „drogi” przez historię jaką musiał przebyć nasz naród by odzyskać niepodległość, a której przejście ukształtowało naszą narodową tożsamość. Odnosi się także do podróży po polskiej kulturze i historii, zachęca do znalezienia własnej ścieżki w poznawaniu lokalnego dziedzictwa, a także odkrywania turystycznych szlaków łączących zabytki i miejsca będące świadectwem ważnych wydarzeń historycznych.

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4262114

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska