dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Będzie się działo we Wsoli

Nie wiadomo, kiedy wreszcie przydarzy się nam kilka słonecznych dni, ale wiadomo już, kiedy w najbliższych tygodniach warto wybrać do Muzeum Witolda Gombrowicza. I na co się wybrać: zapraszamy na koncert piosenek Boba Dylana oraz na „Apetyt na Gombrowicza”, który w tym roku zaprogramowany został trochę na przekór naszemu patronowi.

19 maja we Wsoli Noc Muzeów, której motywem przewodnim jest sztuka przekładu literackiego. Posłuchamy piosenek Boba Dylana, za które otrzymał on literackiego Nobla, przetłumaczonych przez Filipa Łobodzińskiego. Znany dziennikarz i krytyk literacki na przekładzie nie poprzestał, lecz postanowił utwory Dylana zaś

piewać, w towarzystwie świetnych muzyków tworzących zespół Dylan.pl. Po koncercie zapraszamy do obejrzenia wystawy planszowej "Literatura polska w przekładach na języki obce", przygotowanej przez Instytut Książki, który od lat wspiera translatorów przyswajających polską literaturę czytelnikom na całym świecie. Oprócz plansz pokazujących dorobek Instytutu będzie można obejrzeć krótkie wywiady z ośmioma wybitnymi tłumaczami.
Zwiedzanie tej wystawy oraz naszej ekspozycji zaplanowano do godz. 24.00

O ile w czasie Nocy Muzeów żadna pogoda nam nie straszna, o tyle 10 czerwca musi być sucho i słonecznie. Wtedy bowiem zaprosimy na kolejny „Apetyt na Gombrowicza”, cykliczną imprezę plenerową, która organizujemy wspólnie z Gminą Jedlińsk. Tym razem repertuar jest nieco przekorny wobec gustów estetycznych Gombrowicza, można nawet powiedzieć, że takim wyborem przyprawiamy Gombrowi gębę.

Na scenie w parku wystąpi Grażyna Auguścik i Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Ich koncert zatytułowany jest „Szeptem”, a w programie jazzowe aranżacje znanych polskich utworów, które powstały w drugiej połowie XX. wieku. Usłyszymy takie przeboje, jak: „Pamiętasz, była jesień”, „Skrzypek Hercowicz", "Kasztany”, "Był taki ktoś" czy „Valse du mal".

Po koncercie zaprosimy publiczność do pałacu na mistrzowski spektakl Jolanty Juszkiewicz - monodram "Matka", na podstawie dramatu S. I. Witkiewicza. Jolanta Juszkiewicz jest założycielką i dyrektorką teatru Kropka Theatre, który nazywa „teatrem koczowniczym”. Spektakl pokazywany był też w wersji anglojęzycznej, m.in. w Sydney, Sztokholmie, Lyonie i Edynburgu. Wieczorem kolejny koncert plenerowy: polskie tanga przedwojenne oraz tanga argentyńskie zaprezentuje SawarS Tango Orquesta, założona przez Sebastiana Wypycha. W skład tej grupy muzycznej wchodzą artyści, którzy współtworzyli wcześniej takie wybitne zespoły, jak Machina del Tango oraz Tangara Quintet. Zagrają oni znane przeboje autorstwa Warsa, Szpilmana, Petersburskiego, Piazzoli, Gardela, Rodrigueza, Gade, zaśpiewa je zaś Magda Navarette. Koncert wzbogacą teksty J.L. Borgesa i H. Ferrera w wykonaniu mistrza Daniela Olbrychskiego. A ponieważ „tango jest smutną myślą, którą się tańczy”, zaprezentujemy też pokaz tanga w wykonaniu mistrzów, którzy po koncercie poprowadzą warsztaty tango milonga. Tradycyjnie przewidzieliśmy też coś dla ciała - od początku imprezy czynna będzie Restauracja Teatralna w plenerze. A pomiędzy Nocą Muzeów a „Apetytem na Gombrowicza”, na początku czerwca ogłosimy listę nominowanych do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Więcej o Nagrodzie i towarzyszącym jej festiwalu literackim już wkrótce.

Źródło: Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2022 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4361084

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska