dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 Kolejny sukces młodych artystów z Wolanowa. Wolanianki w Finale Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Zespół Pieśni i Tańca „Wolanianki” został finalistą Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek wygrywając regionalne eliminacje które odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu w dniu 20 grudnia 2015 r. Zespół zachwycił jury i publiczność swoją folkową interpretacją kolęd. W finale który odbędzie się w połowie stycznia w Będzinie będzie rywalizował z artystami z kraju i z zagranicy o miano najlepszego wykonawcy kolęd i pastorałek.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika organizowany jest od 1994 roku i na trwale pisał się w kulturalną mapę Polski. Dzisiaj spośród 37 ośrodków eliminacyjnych istnieją również trzy za naszą wschodnią granicą, dwa na Ukrainie (w Równem, Żytomierzu) oraz w białoruskich Baranowiczach. Ta liczba jest proporcjonalna do zainteresowania Festiwalem, na który corocznie zgłasza się około 2 tysiące podmiotów wykonawczych (co daje łącznie przeszło 20 tysięcy osób). Dzięki temu jest on największą tego typu imprezą w Polsce, nie tylko wśród przeglądów kolędowych. Najlepsze zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach przybywają co roku do Będzina (woj. śląskie) nazywanego Stolicą Polskiej Kolędy i tutaj, podczas trzydniowych przesłuchań finałowych, walczą o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody.

Młodzieżowy zespół "Wolanianki" istnieje od września 2009 r. Prowadzony jest przez Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Ludowego „Wolanianki”. Liczy ponad 40 osób - uczniów PSP i PG z Wolanowa. Na uwagę zasługuję zaangażowanie dzieci, które zafascynowane są kulturą przodków, ich zwyczajami, tańcem i pieśnią. Chętnie powracają do historii zakładając stroje ludowe, śpiewając gwarą przodków oraz naśladując ich zwyczaje. Jest to dla nich swoista lekcja patriotyzmu. Zespół prowadzony jest przez Barbarę Waśkiewicz i Barbarę Siudę – nauczycielki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie. Poprzez okres 6 letniej działalności zdobył duże uznanie, zdobywając wiele wyróżnień i nagród podczas festiwali związanych z dziedzictwem obszarów wiejskich.

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4278162

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska