NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie rozstrzygnięty. Wolanianki najlepsze!!

Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Wolanianki zdobył pierwsze miejsce w XXIV edycji Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie, w kategorii dziecięcy zespół folklorystyczny. Oprócz pierwszej nagrody w wysokości 1000,00 zł ufundowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego, otrzymał również 5000,00 zł za najpiękniejsze wykonanie tradycyjnej polskiej pastorałki „Graj Dudka, Graj”, ufundowanej przez Związek Miast Polskich.

Na to wyróżnienie zespół zapracował systematycznością i kilkuletnimi próbami oraz licznymi występami na terenie kraju . Warto zaznaczyć, że w wydarzeniu wzięło udział aż 1634 zespołów i solistów z czterech państw wzięło udział w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. 134 zespoły i soliści rywalizowało w trzydniowym finale w Będzinie - rozgrywał się od czwartku 11 stycznia. Wreszcie, w niedzielę 14 stycznia w kościele na Syberce w Będzinie odbył się koncert laureatów. Festiwal w Będzinie należy też do największych przeglądów amatorskich.

Grand Prix wraz z nagrodą w wysokości 6.600 zł otrzymał Chór VIII Liceum Ogólnokształcącego i 58. Gimnazjum im. Króla Władysława IV w Warszawie. Nagroda specjalna za kultywowanie polskiej sakralnej kultury muzycznej na Kresach Wschodnich przypadła Chórowi „SURSUM CORDA” z parafii pw. Narodzenia NMP w Korostyszewie na Ukrainie.

Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zespołowych otrzymały, oprócz zdobywców Grand Prix: Zespół Pieśni i Tańca „ZIEMIA KROCZYCKA” z Kroczyc, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „GÓRNE NUTKI” z Górna i Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „WOLANIANKI” w Wolanowie, Chór i Zespół Muzyki Dawnej z Wielunia, zespół wokalno-instrumentalny „BEMOLE & BELL CANTO z Myślenic, Zespół Wokalny „A VISTA” z Bełchatowa i Zespół Wokalny „FUEGO” z Lipskiego Centrum Kultury, zespół wokalny „ARABESKA 2” z Leszna i zespół wokalny „CANTATA” z Myślenic, chór „MUSIC EVERYWHERE” z Gdańska, oraz Chór Dziewczęcy „PUELLARUM CANTUS” ze Stalowej Woli.

W kategorii duetów pierwsze miejsce jury przyznało DAGMARZE GROMNIAK I NATALI MICHALSKIEJ z Tarnowa.

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2019 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 2770514

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska