dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 Wieczór poezji ks. Jana Twardowskiego -spektakl poetycki w wykonaniu Adama Woronowicza i Janusza Strobla.

29 stycznia 2016 roku o godzinie 19.00 w Sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakrzewie zaprezentowany zostanie spektakl poetycki do wierszy księdza Jana Twardowskiego w wykonaniu znakomitych artystów- Adama Woronowicza i Janusza Strobla. Otwarta zostanie też wystawa, przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu, prezentująca postać księdza Jana Twardowskiego.

Ksiądz Jan Twardowski (1915-2006). Wybitny, liryczny poeta religijny. Całe życie ks. Jana Twardowskiego wiązało się ze stolicą. W Warszawie urodził się w 1915 roku, tu przyjął świecenia kapłańskie, tu również został po śmierci w 2006 r. pochowany w kościele Opatrzności Bożej, w Panteonie Wielkich Polaków. Jego wiersze zyskały wielką popularność. Liryka ks. Twardowskiego to przede wszystkim wielka poezja religijna, ale także strofy o człowieku. Stałym tematem i wielka miłością poety była też przyroda, piękno i tajemnica otaczającego świata. 18 stycznia 2016 roku minęła 10 rocznica jego śmierci.

Spektakl Poetycki „Miłość”. Wykonawcy:
Adam Woronowicz - aktor teatralny i filmowy. Popularność przyniosła mu rola księdza Jerzego Popiełuszki w filmie „ Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. W 2011r. został laureatem Orła za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie „Chrzest” w reżyserii Marcina Wrony. Występował w Teatrze Powszechnym w Warszawie, od 2009 roku jest w zespole TR Warszawa. Laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za sezon 2004-2005, przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr.

Janusz Strobel - gitarzysta i kompozytor. Napisał kilkadziesiąt piosenek dla Ireny Santor, Ewy Bem, Edyty Geppert, Ryszarda Rynkowskiego, a także Hanny Banaszak, z którą często występuje jako akompaniator. Tworzył muzykę do tekstów m.in. Magdy Czapińskiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka, Wojciecha Młynarskiego. „W moim magicznym domu”, „ Trzeba marzyć”, „Nieobecni” to tylko niektóre tytuły, które na trwałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Skomponował także muzykę do spektaklu poetycko-muzycznego „Strofy dla ciebie” oraz wydał płytę „Wielka Pani…” z kompozycjami napisanymi do młodzieńczych wierszy Karola Wojtyły. Kolejne jego płyty to m.in.: Janusz Strobel Trio i Wierny Sobie.

Wstęp wolny!

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4278305

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska