dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Wieczór poezji Michała Sobola.Wiersze w interpretacji Adama Woronowicza oraz spotkanie z Autorem

17 listopada 2016 roku (czwartek) o godz. 18:00 zapraszamy na wieczór poezji Michała Sobola w wykonaniu Adama Woronowicza. Poeta i aktor interpretować będą wiersze z najnowszego tomiku Michała Sobola „Schrony”, który ukazał się 15 września 2016 r. Spotkanie poprowadzi dr Anna Spólna, literaturoznawca z Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz specjalista ds. edukacji i nauki w Muzeum Witolda Gombrowicza.
Michał Sobol – urodził się w 1970 roku w Cerekwi. Ukończył historię Kościoła i filozofię. Autor pięciu tomów wierszy. Laureat nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki roku, stypendysta Ministra Kultury. Za tom Pulsary otrzymał Nagrodą Literacką Miasta Radomia, nominację do Nagrody Literackiej Gdynia oraz nominację do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Wiersze publikował w licznych czasopismach. Od roku 1998 mieszka w Zabierzowie Bocheńskim na obrzeżach Puszczy Niepołomickiej. Pracuje również w bibliotece klasztornej. Jego wiersze tłumaczono na angielski, hiszpański, kataloński, niemiecki i słoweński.

Adam Woronowicz – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. W latach 2001-2010 był członkiem zespołu Teatru Powszechnego, od 2010 roku występuje w Teatrze Rozmaitości. Występował gościnnie w warszawskim teatrze Ateneum, Wrocławskim Teatrze Współczesnym oraz Wierszalinie. Za role w Słomkowym kapeluszu oraz Pamiętniku z Powstania Warszawskiego został uhonorowany Nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza (2005). Za tę ostatnią kreację otrzymał także Grand Prix V Festiwalu Teatru PR i Teatru TVP „Dwa teatry". Zagrał rolę księdza Jerzego Popiełuszki w filmie Popiełuszko. Wolność jest w nas (2009). W 2011 r. został laureatem Orła za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie Chrzest. Występował m.in. w filmach: Miłość, Syberiada polska, Generał Nil, Rewers, Demon, Ki, Sługi boże, Body/Ciało, Drogówka, Święty interes.

Anna Spólna - doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Adiunkt w Katedrze Filologii Polskiej Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego UTH w Radomiu. Uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Radomia (2008), otrzymała także Medal Komisji Edukacji Narodowej (2014). Pracowała m.in. w Kolegium Nauczycielskim UMCS w Radomiu, w VI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego w Radomiu oraz w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri w Radomiu. Od 2016 roku zajmuje stanowisko specjalisty ds. edukacji i nauki w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Jej specjalnością naukową jest historia literatury polskiej XX i XXI wieku. Członkini jury Nagrody Literackiej Miasta Radomia.

Wstęp wolny. Serdecznie Zapraszamy!

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4281092

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska