NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Wieczór Sobótkowy Wianki 2019 w Wieniawie.

Gminne Centrum Kultury w Wieniawie już od ponad 30 lat organizuje Wieczory Sobótkowe - Wianki, imprezę która jest promocją dziedzictwa kulturowego, jak również wartości zakorzenionych w tradycjach naszych ojców i przodków.

W niedzielę 23 czerwca 2019 r. nad stawami i rzeką Radomką przy Gminnym Centrum Kultury w Wieniawie niebo rozświetli ogień sobótkowy, a woda zakwitnie od wianków. Tradycyjnie wieczór sobótkowy rozpocznie się o godzinie 18.00.

Wieczór Sobótkowy – Wianki to wydarzenie które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń obchodzonych w Wieniawie. Poprzez organizację tego wydarzenia możemy pokazać i utrwalić w pamięci mieszkańców – kulturę naszego regionu, która tak znacząco wpisuję się w krajobraz i tradycję polskiej wsi. W trakcie imprezy przeprowadzony zostanie konkurs na najładniejszy wianek, a podsumowaniem wydarzenia będzie przemarsz korowodu, w którym idą panny niosące wianki i kawalerowie, rozpalenie ognia sobótkowego, puszczanie wianków na wodę, a także wspólna zabawa przy elementach muzyki ludowej prezentowanej przez kapele ludowe.

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2019 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 3155689

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska