dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Turawa i Jeziora Turawskie – przewodnik mobilny i drukowany


Turawa i Jeziora Turawskie, leżące w pobliżu Opola, to wspaniałe miejsce na wakacje. Rozległa tafla wody okolona zielenią sosnowych borów, piaszczyste plaże, szum łagodnych fal i biel żagli - by je znaleźć wcale nie musimy wybierać się aż na pojezierza w północnej częśc kraju. W Turawie, niewielkiej miejscowości nad Małą Panwią, zaledwie 15 km na północny wschód od Opola, odnajdziemy kilka większych i mniejszych akwenów, zwanych łącznie Jeziorami Turawskimi.

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem mobilnym i drukowanym Turawa i Jeziora Turawskie. Jest to innowacyjny projekt promocyjny Gminy Turawa (woj. Opolskie) które składa się z trzech powiązanych ze sobą narzędzi: przewodnika turystycznego w tradycyjnej (papierowej) formie, strony www light oraz aplikacji mobilnej wykorzystującej GPS na telefony z systemem Android. Wszystkie elementy zostały opracowane w języku polskim i niemieckim.


 

 

 

 

 

Aplikacja i strona www light.

Zarówno aplikacja mobilna, jak i strona www.jezioraturawskie.pl pozwalają szybko zaplanować popołudnie, weekend lub urlop nad Jeziorami Turawskimi w zależności od miejsca, w którym się znajdujemy. Aplikacja „Turawa i Jeziora Turawskie", stworzona w oparciu o technologię Treespot, umożliwia poznanie zabytków i ciekawych miejsc, pomaga znaleźć nocleg, podpowiada, gdzie szukać atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Aplikacja zawiera również bogaty zbiór szlaków pieszych, rowerowych i wycieczek turystycznych w obrębie gminy. Dzięki trasom zawartym w telefonie każdy turysta będzie mógł nie tylko podążać za śladem i wskazówkami dotyczącymi szlaku, ale także zwiedzić najciekawsze miejsca w okolicy danej trasy.
Aplikację można pobrać w sklepie Google Play.

Przewodnik Turystyczny

Kieszonkowy przewodnik turystyczny pt. "Turawa i Jeziora Turawskie", wydany został w języku polskim i niemieckim przez Gminę Turawa we współpracy z Programem PolskaTurystyczna.pl. W poszczególnych rozdziałach opisano położenie geograficzne, środowisko przyrodnicze, przedstawiono zarys dziejów okolic Turawy. Turysta znajdzie tu także informacje o zabytkach, znakowanych szlakach turystycznych oraz innych formach aktywnego wypoczynku. Kto zdecyduje się wyruszyć na wycieczkę pieszo, na rowerze lub samochodem, znajdzie w przewodniku rozdział z opisem kilku tras wycieczkowych. Na końcu publikacji umieszczono także rozdział z informacjami praktycznymi dotyczącymi infrastruktury turystycznej.
 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2022 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4361169

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska