dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych za nami.

W minionym tygodniu, w dniach od 19 do 20 listopada Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” miało możliwość uczestniczyć w charakterze wystawców w 5 edycji Radomskich Targów Wydawnictw Regionalnych. Targi są imprezą cykliczną, organizowaną co dwa lata. Mają na celu promocję publikacji dotyczących regionu radomskiego oraz działających na ziemi radomskiej wydawnictw. Podczas targów zaprezentowały się najważniejsze instytucje kulturalne z Radomia i regionu radomskiego prowadzące działalność wydawniczą.

Przez dwa dni wydarzenie zorganizowane w foyer Sali Koncertowej Urzędu Miasta w Radomiu odwiedzili liczni goście, którzy mogli oglądać i kupować książki przygotowane na ponad 30 stoiskach autorskich, wydawniczych, księgarń, bibliotek, organizacji pozarządowych z regionu radomskiego, a także z Warszawy, Lublina, Kielc czy Krakowa. Zorganizowane zostały również spotkania autorskie z radomskimi twórcami. Swoją ofertę wydawniczą przedstawiło nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które zaprezentowało liczne publikacje turystyczne, historyczne oraz foldery promujące sieć dziedzictwa kulinarnego obszaru gmin LGD. Wszystkim zainteresowanym osobom udzielaliśmy informacji, a także przekazywaliśmy bezpłatnie egzemplarze naszych publikacji.

Targom towarzyszyły nie tylko spotkania z autorami. Ważnym punktem programu V Radomskich Targów Wydawnictw Regionalnych było wręczenie Nagrody Literackiej Miasta Radomia. Jest ona przyznawana raz na dwa lata za wydawnictwa związane z miastem lube regionem radomskim. W kategorii książka literacka nagrodę otrzymał Zbigniew Kruszyński za powieść „Kurator”, w kategorii książka naukowa/popularnonaukowa nagrodę zdobyła Ewa Kołodziejczyk za książkę „Amerykańskie podwojnie Czesława Miłosza”.

Zbigniew Kruszyński – urodzony w 1957 roku w Radomiu, prozaik, tłumacz, lingwista, działacz solidarności więziony w latach 1982-1984. Po uwolnieniu wyemigrował z Polski. W latach 1984-2004 mieszkał w Szwecji. Doświadczenia emigracyjne były tematem jego debiutanckiej powieści „Schwedenkräuter”. W roku 2007 otrzymał nagrodę im. Andrzeja Kijowskiego za zbiór opowiadań „Powrót Aleksandra” oraz był nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Zbigniew Kruszyński jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W 2015 roku otrzymał poznańską Nagrodę Literacką im. Adama Mickiewicza za całokształt twórczości.

Ewa Kołodziejczyk – urodzona w Radomiu, Absolwentka filologii polskiej UJ (2000); studia magisterskie na lingwistyce stosowanej UW (specjalność tłumaczeniowa, od 2014); doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa polskiego UJ (2005); alumn Collegium Invisibile (1996-2000); laureatka stypendium Rotary International na studia w zakresie antropologii kultury w Southern Oregon University (1998-1999). Prowadzi badania nad amerykańskimi wątkami w twórczości Czesława Miłosza. Autorka jednej monografii, wielu artykułów zamieszczanych w pracach zbiorowych i czasopismach naukowych oraz recenzji i szkiców interpretacyjnych w periodykach literackich. Uczestniczyła w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Opracowała przypisy do 2 tomów w serii Dzieła zebrane Czesława Miłosza.

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4278243

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska