NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Mapy i tablice informacyjne w gminie Przysucha sfinansowane z projektu grantowego LGD Razem dla Radomki

Dom Kultury w Przysusze zakończył realizację projektu pn. „Stworzenie sieci punktów informacyjnych na terenie Gminy i Miasta Przysucha”, współfinansowanego w ramach programu grantowego LGD „Razem dla Radomki” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2014-2020. Kwota udzielonego wsparcia wyniosła 20 206,00 zł.

W ramach tego projektu zostało wykonanych i ustawionych 10 tablic informacyjnych i dwie mapy. Realizując ten projekt zostało zlecone opracowanie tekstu na tablice informacyjne dla pani dr Agnieszki Zarychty-Wójcickiej, zostały wybrane zdjęcia na tablice i mapy.

Tablice zostały ustawione w Przysusze na dawnych trzech rynkach dzisiaj placach, a mianowicie Placu Kolberga, Placu Kardynała Wyszyńskiego, Placu 3-go Maja, przy kościele pw. św. Jana Nepomucena i św. Ignacego Loyoli w Przysusze, przy Synagodze i Dworze Dembińskich. Kolejne tablice ustawione zostały w Smogorzowie koło kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w Skrzyńsku przy sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej, w Zbożennie koło Dworu Szydłowskich i w Ruskim Brodzie. Tablice i mapy noszą jeden tytuł „Szlak turystyczno-historyczny Gminy i Miasta Przysucha”, zawierają zdjęcie danego obiektu, krótki opis danego miejsca oraz zdjęcia pozostałych obiektów. Na tablicy ustawionej w Ruskim Brodzie jest zamieszczone zdjęcie pomnika mjr. Hubala znajdujące się w lesie niedaleko Huciska i opis walk w czasie II wojny światowej w okolicy Przysuchy. Mapy zostały ustawione w Smogorzowie w centrum wsi oraz na Toporni. Mapy składają się z dwóch części na jednej jest zarys planu miasta z zaznaczonymi miejscami, przy których są ustawione tablice, na drugiej znajduje się zarys gminy z zaznaczonymi miejscami gdzie stoją tablice. Na mapach dodatkowo zaznaczono Topornię – ośrodki wypoczynkowe nad zalewem i Uroczysko „Skałki”.

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2019 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 2972553

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska