dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Nowy szlak na mapie turystycznej regionu radomskiego.

Niedługo region radomski będzie miał nowy szlak turystyczny. Przygotowany zostanie szlak twórczości architektonicznej Stefana Szyllera. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości ponad 734 tys. zł. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu ks. kanonik Roman Adamczyk.


(kościół w Zakrzewie)

Stefan Szyller pod koniec XIX w. stał się jednym z architektów tworzących tzw. styl narodowy. W swojej twórczości nawiązywał do renesansu i baroku. Zaprojektował m.in. bibliotekę i bramę Uniwersytetu Warszawskiego, budynki Politechniki Warszawskiej, Osiedle Fabryki Broni w Radomiu. Był projektantem wielu kościołów – w tym właśnie pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.


Szlak twórczości architektonicznej Stefana Szyllera będzie przebiegał przez siedem miejscowości subregionu radomskiego, leżących na terenach gmin: Białobrzegi, Pionki, Przytyk, Radom oraz Zakrzew.
Stworzenie trasy wymaga wyznaczenia i odpowiedniego oznaczenia szlaku. Informacje na jego temat oraz znajdujących się na nim obiektów, zwiedzający będą mogli znaleźć w przewodniku i na stronie internetowej, specjalnie pod tym kątem przygotowanej. Kolejnym udogodnieniem będą mapki z trasami, przez które biegnie szlak. Dodatkowo każdy z obiektów będzie oznaczony tablicą informacyjną. W ramach projektu, w jednym z radomskich kościołów, powstanie też wystawa poświęcona twórczości Stefana Szyllera.

Turyści na szlaku będą mieli okazję podziwiać mieszczące się w Radomiu: Dom Pracy św. Rodziny, osiedle Fabryki Broni, budynki Państwowej Fabryki Wyrobów Tytoniowych oraz kościoły pw. Najświętszego Serca Jezusowego oraz pw. św. Katarzyny w klasztorze oo. Bernardynów. Szlak obejmie też: pw. św. Trójcy w Białobrzegach, pw. św. Stanisława Bp. M. w Cerekwi, pw. św. Barbary w Pionkach, pw. św. Mikołaja Biskupa w Jedlni, pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Przytyku oraz pw. św. Idziego w Suchej.

Tytuł projektu: Szlak twórczości architektonicznej Stefana Szyllera
Nazwa Beneficjenta: Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu
Całkowita wartość projektu: 979 998,36 zł
Kwota dofinansowania: 734 900,77 zł
Działanie: 6.2 Turystyka

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4281084

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska