dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 Archiwum Styczeń 2016

Nowy numer Biuletynu Informacyjnego LGD Razem dla Radomki

Nowy numer Biuletynu Informacyjnego LGD Razem dla Radomki

Serdecznie zachęcamy do lektury pierwszego w 2016 roku numeru Biuletynu Informacyjnego Naszego Stowarzyszenia, który przedstawia najważniejsze informacje dotyczące działań podejmowanych przez nasze LGD, jak również inicjatywy realizowane przez nasze instytucje partnerskie, samorządy, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe.

Koncert Jerzego Połomskiego w Jedlińsku.

Koncert Jerzego Połomskiego w Jedlińsku.

Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku serdecznie zaprasza na koncert Jerzego Połomskiego, który odbędzie się 8 lutego 2016 r. o godzinie 18.00 w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlińsku i będzie stanowił jedno z głównym wydarzeń obchodzonych w trzy ostatnie dni karnawału – „jedlińskich kusaków”.

Sabina Twardowska Mechanizmy Wernisaż w piątek 08.01.2016 r. o godzinie 18:00.

Sabina Twardowska Mechanizmy Wernisaż w piątek 08.01.2016 r. o godzinie 18:00.

Mechanizmy to cykl prac powstałych w 2015 r. inspirowany różnego rodzaju maszynami, ich mechanizmami oraz zastosowaniem. Ale to tylko jedna z możliwości czytania tej wystawy. Przywołanie funkcji militarnej maszyn ma odnosić się także do innego rodzaju mechanizmu - ogólnej tendencji ludzkości do generowania konfliktów. Regularna wojna z użyciem machin oblężniczych staje się rzadkością, ale konflikt, jako taki, towarzyszy ludzkości nieodmiennie. Skłócone masy, polityka podsycająca podziały międzyludzkie, brak tolerancji, ksenofobia - to wciąż bardzo wyraźne cechy dzisiejszych społeczeństw, a mechanizmy takich konfliktów są niezmiennie aktualne: nierówności, władza, odmienne systemy wartości, czy, wreszcie, uwarunkowania biologiczne i psychologiczne. Nie staram się moralizować, ta warstwa interpretacyjna moich prac nie jest oczywista, celowo nie maluję wprost. Myśl o konfliktach i podziałach społecznych towarzyszyła mi podczas malowania tych obrazów i nie staram się odpowiadać na pytanie, dlaczego tak jest. Po prostu podnoszę tę kwestię i zachęcam, żeby o niej podyskutować.

Tańce, śpiewy i przytupy, czyli Zawirowania radomskie - Mistrzowie z Przystałowic Małych w Amfiteatrze w Radomiu.

Tańce, śpiewy i przytupy, czyli Zawirowania radomskie - Mistrzowie z Przystałowic Małych w Amfiteatrze w Radomiu.

"Tamci tańczą, my stoimy; chcemy tańczyć także i my " - pisał Wyspiański w Weselu. Zatańczmy i my oberki i mazurki przy muzyce regionalnych mistrzów na pierwszym w 2016 roku wydarzeniu poświęconym bogatej tradycji muzycznej i tanecznej Radomszczyzny. Na wydarzenie składają się warsztaty tańca oraz zabawa taneczna. Imprezę realizuje Radomska Inicjatywa Oberkowa w partnerstwie z MOK Amfiteatr. Wstęp wolny.

Strona 3 z 5 [ « 1 2 3 4 5 » ]

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4278198

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska