dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 Archiwum Styczeń 2016

Kusaki czyli obrzęd Ścięcia Śmierci już za dwa tygodnie! Zapraszamy serdecznie do Jedlińska.

Kusaki czyli obrzęd Ścięcia Śmierci już za dwa tygodnie! Zapraszamy serdecznie do Jedlińska.

Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku jest organizatorem wydarzenia kończącego karnawał w Jedlińsku, tzw. Jedlińskie Zapusty. Elementem tego wydarzenia będzie widowisko plenerowe: Ścięcie Śmierci, które jest jedynym tego typu wydarzeniem kulturalnym w Polsce i Europie. Swoim rodowodem sięga ono XVI stulecia i jest nadal kultywowane w Jedlińsku na pamiątkę „prawa miecza”, które Jedlińsk otrzymał przy lokacji miasta w 1530 roku. Badacze twierdzą, że na obrzęd „Ścięcia Śmierci” duży wpływ miała szkoła ariańska istniejąca w Jedlińsku w latach 1560- 1630 oraz szkoła wyższa funkcjonująca w latach 1630- 1655. W ówczesnych czasach w Jedlińsku przebywało bowiem wielu kleryków, historyków i żaków. Widowisko mogło wziąć swój początek od igrzyska żakowskiego, tj. ścięcia kukły symbolizującej śmierć. Widowisko zachowało swoją pierwotną formę, poprzez co stanowi ważny element dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Należy zaznaczyć, że wszystkie role (nawet kobiece) w widowisku są odtwarzane przez mężczyzn.

Wieczór poezji ks. Jana Twardowskiego -spektakl poetycki w wykonaniu Adama Woronowicza i Janusza Strobla

Wieczór poezji ks. Jana Twardowskiego -spektakl poetycki w wykonaniu Adama Woronowicza i Janusza Strobla

29 stycznia 2016 roku o godzinie 19.00 w Sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakrzewie zaprezentowany zostanie spektakl poetycki do wierszy księdza Jana Twardowskiego w wykonaniu znakomitych artystów- Adama Woronowicza i Janusza Strobla. Otwarta zostanie też wystawa, przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu, prezentująca postać księdza Jana Twardowskiego.

Zaproszenie na XXII Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

Zaproszenie na XXII Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

XXII edycja Targów Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR w dniach 26-28.02.2016 odbędzie się w nowej formule. Program wydarzeń towarzyszących został przygotowany z myślą o wszystkich miłośnikach podróżowania i aktywnego spędzania czasu. Każdy bez względu na wiek, wykształcenie czy zamożność znajdzie ofertę dostosowaną do swoich potrzeb. Podczas XXII edycji stawiamy przede wszystkim na wspólną zabawę, wymianę doświadczeń oraz nawiązywanie nowych kontaktów. W ostatni weekend lutego hala Expo-Łódź stanie się dla zwiedzających kopalnią pomysłów i niewyczerpalnym źródłem inspiracji związanych ze zwiedzaniem Polski i świata. Bogaty program imprez towarzyszących zadba o dobry nastrój dzieci, a dorosłych zainspiruje do częstszego podróżowania

Wystawa: W kręgu opoczyńskiego haftu i koronki.

Wystawa: W kręgu opoczyńskiego haftu i koronki.

Region opoczyński to miejsce z wciąż żywą tradycją ludową. Odznacza się zachowanym strojem, wyróżniającym się wielobarwnymi pasiakami oraz wyszyciami. Wystawa ma na celu przybliżyć wygląd i zastosowanie haftu i koronki w regionie opoczyńskim. Na ekspozycji zobaczymy elementy stroju ludowego: koszule, kaftany, chustki a także wyroby dla domu - bieżniki, serwetki, obrusy, ręczniki oraz bieliznę pościelową (poszewki na poduszki i jaśki paradne). Wystawa prezentuje zbiory Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu oraz pochodzące z kolekcji prywatnych.

Strona 1 z 5 [ 1 2 3 4 5 » ]

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4224125

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska