dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 Archiwum Styczeń 2013

Nowe wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu

Nowe wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu

Idzie luty, a z nim nowe wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu. Już w przyszłym tygodniu zapraszamy na dwie: we wtorek 5 lutego fotografie "To właśnie są nasze Bieszczady", a w środę 6 lutego - wystawę malarstwa Jacka Wojtysiaka "Podróź".

Monodram na rocznicę u Gombrowicza.

Monodram na rocznicę u Gombrowicza.

Czy „Trans-Atlantyk” po sześćdziesięciu latach budzi jeszcze emocje? Będzie można to sprawdzić już w najbliższą niedzielę w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Zapraszamy na monodram Henryka Jóźwiaka według tego obrazoburczego tekstu Gombrowicza. Spektaklem chcemy przypomnieć czytającej publiczności o rocznicy pierwszego wydania „Trans–Atlantyku” i zainaugurowaniu serii wydawniczej: Biblioteka „Kultury”.

Zapraszamy na Jedlińskie Zapusty . 10-12 luty w Jedlińsku!

Zapraszamy na Jedlińskie Zapusty . 10-12 luty w Jedlińsku!

Ścięcie Śmierci – czyli tradycyjne Kusaki to wyjątkowy obrzęd w Polsce, odbywający się rokrocznie w Jedlińsku, miejscowości położonej 10 km na północ od Radomia. Jest to jedyne tego rodzaju widowisko obchodzone w Polsce i jedno z nielicznych na świecie, sięgające swoim rodowodem odległych nam czasów. Wedle jednych Kusaki przybyły do Jedlińska wraz z arianami, którzy przywędrowali tutaj z Krakowa w XVI wieku. Inne źródła wskazują, że jest to o wiele starszy obrzęd, którego początki sięgają czasów pogańskich. A może najbliższa prawdy jest historia, która informuje nas ze widowisko to jest spuścizną przysługującemu miastu - prawa do publicznych egzekucji, zwanych prawem miecza? To wszystko czeka na nas w dniach 11-12 lutego 2013 r. w Jedlińsku! Zapraszamy!

Wiejskie Kluby Tańca – Karnawał u Kojaków!

Wiejskie Kluby Tańca – Karnawał u Kojaków!

Wiejskie Kluby Tańca – to cykl imprez, zabaw tanecznych dawnej mody z udziałem najznakomitszych kapel wiejskich z terenu południowego Mazowsza. Jest to kolejna edycja przedsięwzięcia, która na celu ma przypomnienie mieszkańcom małych i dużych miast o kulturze wiejskiej, prezentowanej przez wiejskich muzykantów

Strona 1 z 5 [ 1 2 3 4 5 » ]

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4224063

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska