dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Stan nieważkości - poezje Anny Łęckiej i Andrzeja Mędrzyckiego.

Serdecznie zapraszamy 3 lutego, na godzinę 18.00 do Klubu Środowisk Twórczych Łaźnia w Radomiu na promocję intrygująco, bo dialogowo skonstruowanego tomiku wierszy Anny Łęckiej i Andrzeja Mędrzyckiego STAN NIEWAŻKOŚCI. Gośćmi wieczoru będą: Andrzej Kuba Kubacki, artysta estradowy, tenor operowy o koloraturowej barwie głosu i bardzo wysokich alikwotach muzycznych oraz Kuba Mędrzycki, dziennikarz zawodowo związany z radiem Złote Przeboje. Recytacje: Danuta Dolecka i Jan Wulkiewicz.

O autorach: Andrzej Mędrzycki – legenda dziennikarstwa. Tak radomskiego, jak i tego z mediów ogólnopolskich. Od wielu lat także poeta i animator kultury. Jesienią 2015 r. w radomskiej Łaźni świętował 55 lat pracy twórczej. Społecznik, lider grup poetyckich.
Anna Łęcka – z zawodu pedagog, obecnie dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sokolnikach Mokrych koło Wieniawy, społeczniczka, współpracująca ze Stowarzyszeniem „Razem dla Radomki”, specjalistka w zakresie opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi, wyróżniona w 2016 r. tytułem „Człowieka roku” powiatu przysuskiego. Związana z Grupą Poetycką „Eliksir”.

Ze wstępu: Sztuka świadomego bycia zdaje się jako główny motyw przenikać stronice „Stanu nieważkości” za sprawą dwójki Autorów. Osobnych, odmiennej płci, ale jakże zgodnych w prezentowanych wyborach liryki co do potrzeby afirmacji życia, wyrażającej w celebrowaniu, jak chce poeta, „chwil radości w słońca geście”. Poetka z kolei, wbrew upływowi czasu, sugeruje wartość „marszu ku słońcu jesieni z uśmiechem przyjmującym każdy krok” (…)

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4278205

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska