dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Wystawa Rolno-Żywnościowa 25 – lecia „Smaczna Polska” za nami. LGD z nagrodą za najładniejsze i najsmaczniejsze stoisko!

Smaczna Polska – to wystawa obrazująca dokonania i dorobek 25 lecia Wolnej Polski w obszarze rolno-żywnościowym w wydaniu najlepszych polskich producentów i przetwórców żywności, a także firm i instytucji wspomagających rolnictwo i przetwórstwo rolne. Na zorganizowanej w ubiegły weekend w Warszawie wystawie nasze wspólne stoisko wystawiennicze przygotowane z producentami z obszaru działania „Razem dla Radomki” zostało uznane za najciekawsze i najsmaczniejsze, zdobywając nagrodę przyznaną przez organizatorów Targów.

Przedstawiciele Stoiska z Wicepremierem - Januszem Piechocińskim

Celem organizatorów było ukazanie rozwoju branży rolno-żywnościowej w Polsce na przestrzeni ostatniego 25-lecia. Na stoiskach znaleźć można było zarówno wędliny i sery, jak również tradycyjne pieczywo i naturalne soki. Zwiedzający mieli okazję degustować oraz zakupić wyroby najlepszych polskich producentów. Na scenie odbywały się konkursy, prezentacie występy artystyczne.

Stoisko Wystawiennicze Stowarzyszenia

Wśród wielu stoisk – to przygotowane przez LGD „Razem dla Radomki” wspólnie z producentami naturalnie mętnych soków „Smaczek z Doliny Radomki” – aktualnymi Mistrzami AGROLIGI – Gospodarstwem Sadowniczym Moniki i Tomasza Bankiewicz, „Pasieką Murawscy” – Łukasza Murawskiego oraz firmą cateringową „Camelot” – Elżbiety Bień zostało uznane za najciekawsze i najsmaczniejsze, zdobywając główną nagrodę w konkursie przygotowanym przez Organizatorów Targów.

Każdy z odwiedzających mógł spróbować przepysznych naturalnie mętnych soków (o smaku jabłkowym, a także z dodatkami dyni, buraków i aronii), budzącego duże zainteresowanie dżemu z papryki przytyckiej, miodów pszczelich, pierzgi oraz tradycyjnego poczęstunku wiejskiego (tradycyjnych wędlin, czy pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem). Oprócz smaków kulinarnych, przygotowane zostały również dla wszystkich chętnych gadżety promocyjne, jak również publikacje kulinarne, zawierające przepisy na dania z papryki przytyckiej, oraz opisujące smaki naszego regionu.

Stoisko wystawiennicze Stowarzyszenia


Udział w otwarciu wydarzenia wziął wicepremier – minister gospodarski Janusz Piechociński, który odwiedził również naszą ekspozycję. Podczas wizyty nie tylko spróbował i wychwalał nasze produkty, ale porozmawiał z nami o możliwości promocji produktów, rozwoju przedsiębiorczości i rolnictwa w regionie radomskim.

Fotorelacja z wydarzenia:


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4278218

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska