dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Slam poetycki w Kozienicach!

Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka zaprasza do udziału w V Kozienickim Slamie Poetyckim, który odbędzie się w dniu 29 marca 2014 r. o godz.16.30 w sali widowiskowej Domu Kultury (ul. Al 1 Maja 8). Do udziału w slamie, zaproszone są osoby piszące różne formy poetyckie, zarówno stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie, jak również osoby z dorobkiem literackim, które przy tej okazji chcą zgarnąć nagrodę pieniężna!!! Slam jest formą otwartego konkursu słowa mówionego - pojedynku na słowa. Warunek jest jeden - prezentujemy wyłącznie własne teksty - osobiście!!! Nikt nie może zastąpić poety!!!

Czym jest Slam?

Najkrócej, to połączenie poezji i performance'u stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z odbiorcami jego wierszy. Słowo slam określa również imprezę, podczas której poeci prezentują swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno ich treść, jak i umiejętności oratorskie poety oraz pomysł na autoprezentację. Rolę jury pełni publiczność i interakcja między autorem, a publicznością jest tu pierwszoplanowa - tworzy niepowtarzalną atmosferę. To publiczność wyłania najlepszego slamera wieczoru.
Na slamie pojawia się wielka różnorodność form poetyckich. Na scenie można zobaczyć i posłuchać klasycznych stylistów, punków, ludzi związanych z kulturą hip-hop, przedstawicieli różnych mniejszości, antyglobalistów, ekscentryków, hipisów, itp. Same wiersze są równie zróżnicowane. Poeci mogą pisać na dowolny temat, w dowolnym stylu i przedstawiać swoje teksty w dowolny sposób – jedna zasada główna – róbmy tak, by nikt nie czuł się urażony, wszyscy się dobrze bawimy!!!
 

Zasady:
• każdy uczestnik prezentuje wyłącznie własne wiersze
• występuje maksymalnie przez 3 minuty
• nie używa instrumentów, rekwizytów, kostiumów
• teksty mogą być mówione, śpiewane lub rapowane bez użycia podkładu muzycznego
• slam dzieli się na 3 etapy – w każdym z nich o wynikach decyduje publiczność
• uczestnik musi być przygotowany do prezentacji kilku tekstów (co najmniej 3) w przypadku kwalifikacji do kolejnych etapów
• w slamie może wystąpić każdy zgłaszający chęć uczestnictwa e-mailem slam@dkkozienice.pl, zgłaszając się przed rozpoczęciem imprezy lub w trakcie trwania pierwszego etapu slamu (zgłaszając swój udział e-mailem w temacie wpisz: slam poetycki październik 2013, w treści: imię i nazwisko oraz kilka słów o sobie)

NAGRODA: 300 zł dla zwycięzcy. Bilet wstępu 2 zł do nabycia w Kozienickim Domu Kultury, w dniu imprezy. Slamerzy wstęp gratis !!! Szczegółowe informacje pod nr tel. 48 611 07 50 i w Kozienickim Domu Kultury (ul. Al. 1 Maja 8).


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279834

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska