dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

SAMOLUBNA KARTOGRAFIA. Grupa naN, Alicja Panasiewicz, Adam Panasiewicz w Galerii Łaźnia w Radomiu

Instalacja krakowskiej grupy naN jest artystyczną wypowiedzią na temat własnego miejsca na planecie Ziemi, kreowania własnego Świata w oparciu o odczuwanie ciała jako centrum, pępka Świata.
Ja - istota ludzka należąca do geometrycznego porządku czasoprzestrzeni; ciało; projekcja i reprodukowanie obiektów trójwymiarowych na płaszczyznę.

Ja - centrum, punkt odniesienia, początek układu współrzędnych; nieustannie krążący po trajektorii ruchu. Instalacja odnosi się do szeroko rozumianej mapy, odwzorowań kartograficznych, geometrycznego kształtu świata, kierunków, mappy mundi.
Mapa jako model świata skonfrontowanego z własnym, empirycznym odbiorem rzeczywistości oraz reprezentacją odczuć i przemyśleń.

Alicja Panasiewicz - ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1996 r. i od tego czasu prowadzi zajęcia ze studentami kierunków Grafika i Wzornictwo na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Zajmuje się instalacją, tworzeniem obiektów świecących oraz rzeźbą świetlną. Projektuje i wykonuje lampy unikatowe z wykorzystaniem szkła formowanego metodą fusingu i slampingu oraz z innych materiałów. Prowadzi warsztaty dla studentów poszerzające percepcję światła i przestrzeni.

Adam Panasiewicz - w 1991 roku ukończył krakowską ASP na Wydziale Grafiki. Pracuje na Wydziale Sztuki UP w katedrze Multimediów na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Zajmuje się grafiką cyfrową, rysunkiem i cyfrowym wideo. Bada granicę recepcji obrazu ruchomego skupiając się głównie na właściwościach odbioru jego w kontekście fizjologii widzenia. Będąc członkiem grupy naN jest współtwórcą instalacji interaktywnych wykorzystujących języki programistyczne w celu poszerzenia definicji dzieła kształtującego się w procesie udziału odbiorcy. Instalacje odnoszą się do tematów związanych z wątkami egzystencjalnymi, które widoczne już są w działalności graficznej, ale również tematem instalacji stają się teorie naukowe, jak np. Farbenlehre Goethe’go, która posłużyła do stworzenia współczesnego oblicza alchemicznej pracowni mistrza wykorzystując nowe media.

20 października (piątek) 2017 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 3 listopada 2017 r.
ul. Traugutta 31/33

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4281119

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska