dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Roztańczone Agrotravel 2017

W odbywających się w ubiegły weekend Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel w Kielcach, stoisko Województwa Mazowieckiego na którym zaprezentowali się przedstawiciele LGD „Razem dla Radomki” po raz kolejny zdobyło I miejsce w konkursie na najciekawsze stoisko targów. To już dziewiąta edycja tego największego wydarzenia w kraju poświęconego promocji turystyki wiejskiej, na której zaprezentowało się Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, obecne na nim nieprzerwanie w charakterze wystawcy od 2010 roku. W tym roku na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego i Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, wspólnie z Gminą Wieniawa i Gminnym Centrum kultury prezentowaliśmy bogactwo folkloru, najcenniejsze smaki, a do tego taniec i śpiew dedykowany miłośnikom naszego regionu.

W sobotę gości targów do wspólnej zabawy zapraszały Zespół Folklorystyczny Wieniawa występujący wspólnie z Kapelą Jana Wochniaka z Wieniawy, Michałem Kapturskim oraz Henrykiem Gwiazdą - których popisy muzyczne, a szczególnie prezentowane polki i mazurki porwały do tańca. Ale oprócz „strawy duchowej” nie zabrakło przepysznych dań przygotowanych przez Lokalne Stowarzyszenie Kobiet Skrzynno, których żurek, porka, pierogi znalazły wielu nabywców. Nic dziwnego że nasze stoisko oprócz zdobycia pierwszego miejsca, cieszyło się największym zainteresowaniem licznie przybyłej na to wydarzenie publiczności, pokazując że nasz region, nasza kultura, a przede wszystkim otwartość naszych reprezentantów jest bardzo atrakcyjna i ciekawa dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Agrotravel to jedyna tak wyspecjalizowana impreza pod kątem turystyki wiejskiej w Polsce, mająca na celu komercjalizację usług turystyki wiejskiej i promocję obszarów wiejskich. Dotychczasowe jej edycje potwierdziły wagę tego wydarzenia dla rozwoju turystyki wiejskiej, branży turystycznej, przyciągając wielotysięczne tłumy odwiedzających, którzy poznali ofertę turystyczną obszarów wiejskich, obiektów agroturystycznych, jak również bogactwo folkloru i kultury ludowej. Agrotravel to miejsce wymiany doświadczeń i wiedzy dla wszystkich którzy prowadzą działalność w obszarze turystyki wiejskiej i działają na rzecz jej rozwoju, jak również znakomita forma promocji dziedzictwa kulturowego polskiej wsi. Tegoroczne wydarzenie odwiedziło ponad 20 tyś. zwiedzających. Dziewiątej edycji Targów towarzyszyła konferencja nt. turystyki uzdrowiskowej i prozdrowotne, mająca na celu zainicjowanie budowy i upowszechniania sieci terytorialnych marek turystycznych i prezentacje dobrych praktyk w budowaniu marki terytorialne, w szczególności marki turystyki wiejskiej i prozdrowotnej.

Główne cele konferencji to: wskazanie możliwości wykorzystania dziedzictwa naturalnego (w tym zasobów uzdrowiskowych) do tworzenia konkurencyjnej produktowej oferty turystyki wiejskiej, identyfikacja znaczenia marki w turystyce oraz wskazanie możliwości implementacji innowacji w turystyce.

 


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2022 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4361226

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska