dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Smaki Radomki.

Dolina Radomki to przepiękne tereny położone w południowo zachodniej części województwa mazowieckiego, na które składa się obszar sześciu gmin: Przytyk, Jedlińsk, Wolanów, Zakrzew, Wieniawa i Przysucha. Region ten jest niezwykle atrakcyjny turystycznie dzięki walorom przyrodniczym, unikatowym zabytkom oraz dostępności terenów rekreacyjnych. Jednak oprócz atrakcji związanych z wypoczynkiem i dziedzictwem kulturowym „Dolina Radomki” proponuje wymagającym turystom zupełnie nowy szlak do zwiedzania – szlak kulinarny.

Idea szlaków kulinarnych, propagowana w Europie i na coraz szerszą skalę w Polsce, powstała po to aby promować lokalnych producentów żywności, restauratorów czy gospodarstwa agroturystyczne. Szlaki podkreślają rolę dziedzictwa kulinarnego w tworzeniu marki turystycznej. Bardzo często to właśnie przez pryzmat smaków lokalnej kuchni, budowany jest wizerunek miasta, kraju czy regionu. Tworząc szlaki kulinarne, przedsiębiorcy z branży spożywczej i turystycznej poszczególnych regionów mają szanse na zawiązywanie się partnerstw działających na rzecz promowania turystyki kulinarnej lub wyodrębnienia unikalnych i charakteryzujących się najwyższą jakością produktów, obiektów gastronomicznych i producentów żywności.

Dlatego też zaprezentujemy Państwu publikację, będącą zbiorem informacji o lokalnych producentach, zajazdach i restauracjach oraz produktach tradycyjnych, które poprzez wysoką jakość smaku tworzą Szlak Kulinarny Doliny Radomki warty odwiedzenia. Być może publikacja ta, stanie się początkiem dla utworzenia formalnego partnerstwa poszczególnych przedsiębiorców oraz wypromowania nowej marki na mapie kulinarnej Polski.

Zachęcamy do lektury publikacji dostępnej pod adresem: http://wdolinieradomki.pl/userfiles/file/pmmt/szlak%20kulinarny.pdf


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4223986

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska