dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Przewodnik Kulinarny Produktu Tradycyjnego Papryki – kolejna publikacja przygotowana w ramach projektu „Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną”

Szanowni Państwo, przekazujemy w Państwa ręce trzecią edycję wyjątkowego przewodnika kulinarnego, zawierającego najsmaczniejsze przepisy dań przygotowanych z produktu tradycyjnego „Papryki Przytyckiej” – markowego produktu obszaru Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”. Prezentowane w niniejszej publikacji przepisy dań z papryki zostały zredagowane przez samych mieszkańców „paprykowego zagłębia”. Część z nich została nagrodzona w organizowanych przez nas konkursach na dania z papryki.

„Papryka Przytycka” jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów rolniczych subregionu radomskiego. Jej pierwsze uprawy ulokowane zostały na terenie gminy Przytyk już 30 lat temu. Od tamtego czasu warzywo stało się jednym z najczęściej spożywanych w naszym kraju. Dzisiaj gmina Przytyk wraz z okolicznymi gminami, nazywane są „paprykowym zagłębiem”. To właśnie z tego obszaru pochodzi blisko 80% krajowej produkcji tego smacznego warzywa.

Dzięki przewodnikowi kulinarnemu chcemy pokazać Państwu, że papryka to wyjątkowo smaczne i zdrowe warzywo. Jest doskonałym składnikiem wszelkich dań mięsnych, rybnych, sałatek, zup a nawet pysznych nalewek.

Publikacja promuje produkt tradycyjny "Paprykę Przytycką" i turystykę kulinarną, zawierać najciekawsze przepisy na dania z papryki, wśród których możemy wyróżnić również te które zostały nagrodzone w konkursach LGD "Razem dla Radomki" na najlepsze produkty kulinarne w 2013 roku i w edycji konkursu, który zostanie rozstrzygnięty w sierpniu 2014 r. podczas Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyku.

Publikacja w wersji on-line dostępna jest na stronie internetowej: http://razemdlaradomki.pl/biuletyny/przewodnikpop2014/index.html#/1


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4281052

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska