dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 

 

Nowy Fitness Park na Powietrzu w Pogroszynie sfinansowany w ramach Projektu Grantowego LGD „Razem dla Radomki”

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Wsi Pogroszyn zakończyło realizację projektu pod nazwą „Senior Fit” realizowanego w ramach projektu grantowego LGD „Razem dla Radomki” finansowanego w ramach podziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020, w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kwota udzielonego wsparcia to 14982,00 zł.

Celem głównym projektu była promocja aktywności fizycznej i społecznej wśród seniorów, którą osiągnęliśmy dzięki budowie siłowni plenerowej w Pogroszynie. Wszystkie prace przy powstawaniu siłowni plenerowej zostały przeprowadzone nieodpłatnie przez wolontariuszy z Pogroszyna. Gościliśmy na naszych spotkaniach także Panią Danutę Dyjas- Walczak - lekarza rodzinnego, panią Agnieszkę Małek- dietetyka oraz Bartosza Drewniaka - trenera personalnego którzy jako wolontariusze przeprowadzili cykl wykładów; w zakresie profilaktyki zapobiegania chorób, zdrowego trybu życia i odżywiania oraz bezpieczeństwa i dostosowywania ćwiczeń adekwatnie do możliwości.

Celami pośrednimi projektu które udało się osiągnąć poprzez wybudowanie siłowni to:
- stworzenie grupie osób starszych możliwości uczestniczenia w zorganizowanych; zajęciach sportowych, które są formą zdrowego i aktywnego wypoczynku prowadzącego do poprawy sprawności fizycznej, stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia.
- zwiększenie ofertę programowej dla seniorów organizując spotkania informacyjno - edukacyjne z lekarzem, dietetykiem i trenerem.
- zadanie o towarzyski charakter projektu, integracje społeczną uczestników i realizatorów projektu.
- poprawiliśmy atrakcyjności turystycznej miejscowości poprzez powstanie profesjonalnego i atrakcyjnego miejsca (siłownia plenerowa) gdzie wszyscy zdrowo i aktywnie mogą spędzać wolny czas.
Projekt cieszył dużym zainteresowaniem i zakończył się sukcesem.


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4281065

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska