dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Ogólnopolskie zawody modeli latających na lotnisku Piastów

W dniach 1 i 2 sierpnia na lotnisku Piastów Aeroklubu Radomskiego, w ramach Pucharu Polski, zostaną rozegrane II Ogólnopolskie Zawody Modeli Latających na Uwięzi w kategorii F2B. Głównym organizatorem zawodów jest Aeroklub Radomski oraz jego Sekcja Modelarska. Rywalizacja będzie toczyć się o Puchary ufundowane przez Wójta Gminy Jedlińsk. Udział w zawodach potwierdziło już kilkunastu zawodników z całej Polski.

Zawodnicy rywalizując w tej kategorii modelarstwa latają specjalnymi modelami samolotów (o napędzie elektrycznym lub spalinowym) po okręgu o średnicy około 40-45 metrów. Do sterowania modelami używają jedynie dwóch stalowych linek. Wykonując odpowiednie ruchy uchwytem linek zawodnik stara się jak najprecyzyjniej wykonać założony program lotu składający się z wiązanki ściśle określonych i opisanych figur akrobacyjnych.

Każdy z zawodników wykonuje 3 kolejki lotów, które są oceniane przez trzech sędziów. Sędziowie oceniają wykonanie założonego programu lotu, jak również odwzorowanie wykonanych przez model figur akrobacyjnych, w odniesieniu do szczegółów każdej z nich opisanych w regulaminie. Średnia ilość punktów uzyskana z dwóch najlepszych kolejek lotów danego zawodnika stanowi o jego wyniku i zajętym przez niego miejscu. Zawody zostaną rozegrane w południowej części lotniska Piastów, do której wjazd prowadzi ulicą Graniczną we Wsoli. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące zawodów, jak również harmonogramu ich rozgrywania można znaleźć na stronie organizatora www.rcradom.pl.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia rywalizacji najlepszych zawodników w Polsce w tej kategorii modelarstwa. Zapraszamy również do dopingowania naszego rodzimego radomskiego zawodnika Karola Janika, reprezentanta Polski w tej kategorii modelarstwa - zachęca Andrzej Jaworski, przewodniczący sekcji modelarskiej Aeroklubu Radomskiego. Zawody będą się rozpoczynać 1 i 2 dnia sierpnia o godz. 10.


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279924

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska