dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Orszak Trzech Króli

W tym roku obchody święta Trzech Króli potrwają w Radomiu dwa dni. Już 5 stycznia o godz. 19 w kościele Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej wystąpi z koncertem kolęd i pastorałek kapela góralska Hora ze Szczyrku. 6 stycznia o godz. 12 z Rynku ruszy Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka nowożytnej Europy; co roku nawiązują do tradycyjnych scen odgrywanych od wieków w okresie bożonarodzeniowym, m.in. dworu złego króla Heroda, walki aniołów z diabłami, Świętej Rodziny w stajence, wędrówki Trzech Króli za Betlejemską Gwiazdą. W tym roku weźmie w nich udział 177 miast na całym świecie.

W Radomiu świętowanie rozpocznie się 5 stycznia o godz. 19 koncertem kolęd i pastorałek w kościele Matki Bożej Królowej Świata. Pierwszy przystanek orszaku to scenka, jaką przed klasztorem Ojców Bernardynów zaprezentują uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Będzie taniec dwórek, Smoka Chińskiego i popisy marakasami. U zbiegu ul. Witolda i Żeromskiego uczniowie VII LO im. Baczyńskiego odegrają scenę w szałasie pasterzy. Następnie przed kościołem garnizonowym przeniesiemy się na dwór Heroda.

Senioralna część Teatru Proscenium przygotowała kolejną scenę przed gmachem Sądu Rodzinnego. Stamtąd ze śpiewem kolęd orszak uda się przed szopkę ustawioną na placu przed pałacem Corazziego. Zakończenie nastąpi na scenie przy Łaźni. Tam we współczesnej aranżacji zostanie zaprezentowana walka Dobra ze Złem. Finałem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będzie koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu grupy El' Brzeszczoteros.
 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4278177

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska