dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Mój Kolberg. Zaczarowana Góra w dobie nowych mediów. Obrazy Oli Siekierko.

Zapraszamy w dniu 22 lutego na otwarcie wystawy „Mój Kolberg. Zaczarowana Góra w dobie nowych mediów. Obrazy Oli Siekierko, które odbędzie się w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Oddziale Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, al. Jana Pawła II 11.

Wystawa czasowa „Mój Kolberg. Zaczarowana Góra w dobie nowych mediów. Obrazy Oli Siekierko”, udostępniona w nowoczesnej interpretacji artystycznej – malarskiej i multimedialnej, przypomina dorobek Oskara Kolberga, zachęca również do poznania dawnej kultury wsi i powrotu do baśniowego świata. Twórczość autorki, jej artystyczne odniesienie do zapisów folklorystycznych Oskara Kolberga jest kolejnym wyrazem znaczenia jego spuścizny naukowo-badawczej dla współczesnej kultury. Teksty literatury ludowej zainspirowały artystyczną wyobraźnię autorki prac, która sięgnęła do tomów „Ludu” i „Obrazów etnograficznych” i zinterpretowała gadki cudowne; powieści moralne i legendy; gadki o złych duchach, diabłach, strachach; gadki o zbójcach, głupcach, babach; bajki zwierzęce; dykteryjki, opowiadania komiczne. Kurator wystawy – Katarzyna Markiewicz.


 

 

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4281096

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska