NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Zapraszamy na Rycerzy Bogurodzicy

rycerze bogurodzicyWójt i Rada Gminy Zakrzew zapraszają na imprezę plenerową zatytułowaną "Rycerze Bogurodzicy", która odbędzie się w najbliższą niedzielę - 12 czerwca w Taczowie.

Impreza odbędzie się w Taczowie, gdzie w ubiegłym roku w rocznicę 600. lecia "Bitwy pod Grunwaldem" oddano do użytku kompleks związany z Mikołajem Powałą z Taczewa - słynnym rycerzem i mężem stanu, który odegrał znaczącą rolę w świętowanym wydarzeniu. Odsłonięto wówczas m.in. rzeźbę „Spotkanie u Powały”, replikę dioramy "Bitwę pod Grunwaldem".

Podczas tegorocznej imprezy czeka na nas nie mniej atrakcji. Już od godziny 11.00 rozpocznie się Festyn Rycerski, podczas którego obejrzeć będziemy mogli pokazy musztry paradnej i bojowej wojsk królewskich, kawaleryjskie gonitwy rycerskie, turniej łucznicy i kusznicy. O godzinie 17.00 rozpocznie się koncert muzyki biesiadnej "Babska Biesiada" a od godziny 19.00 będziemy mogli podziwiać inscenizację Bitewną Bractwa Rycerskiego, pokaz tańca dworskiego, czy teatry ognia.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w uroczystościach.

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2019 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 2810468

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska