dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Perły i perełki architektury gminy Jedlińsk

Perły i pereki architektury gminy JedlińskZachęcamy do zapoznania się z publikacją: "Perły i perełki architektury gminy Jedlińsk" wydanej przez Publiczną Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Jedlińsku pod redakcją Bożeny Cieślak.

Pomysł opracowania Perły i perełki architektury gminy Jedlińsk, którego głównym celem było wykonanie dokumentacji fotograficznej i opisowej kościołów, kaplic, kapliczek, figurek i krzyży przydrożnych usytuowanych na terenie gminy Jedlińsk, powstał z potrzeby serca i wspomnień z dzieciństwa.

Kościół i kapliczki - wrośnięte w polski krajobraz - są od wieków świadkami naszej wiary, pamięci, patriotyzmu, dziękczynienia, tragedii lub rozpaczy. Rozpostarte ramiona krzyży wskazują cel wędrówki. Kiedyś ustawione na rozstajach, dziś otulone płaszczem białych brzóz, kasztanów, stoją na skraju wiosek, w pobliżu kościołów, czasem na prywatnych posesjach. Krzyż to symbol wiar naszych ojców, to modlitwa mamy wypowiedziana szeptem, to rozbrzmiewająca wśród wieczornej rosy litania do Matki Bożej.

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4278269

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska