dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 Archiwum Marzec 2016

Polecamy publikację: Od obrzędu do widowiska ludowego. Zwyczaje regionu radomskiego.

Polecamy publikację: Od obrzędu do widowiska ludowego. Zwyczaje regionu radomskiego.

Polecamy Państwu lekturę publikacji opracowanej przez Muzeum Wsi Radomskiej pn. „Od obrzędu do widowiska ludowego. Zwyczaje regionu radomskiego”, która opracowana została przez Panią Justynę Górską – Streicher. Publikacja nawiązuje do dynamiki zmian, która zaszły w zwyczajach i obchodach świąt rodzinnych i dorocznych na przestrzeni czasu. Materiałem źródłowym służącym do opracowania publikacji były przede wszystkim wywiady terenowe z regionu radomskiego. Wydawnictwo zostało wzbogacone o przepisy kulinarne na potrawy regionalne.

39. Radomska Wiosna Literacka

39. Radomska Wiosna Literacka

Serdecznie zapraszamy na 39. Radomską Wiosnę Literacką. Spotkania z autorami odbywać się będą od 4 do 8 kwietnia w budynku Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 12, sala nr 36. Zwracamy uwagę, że dodatkowe spotkanie z Jackiem Dehnelem (7 kwietnia) odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży.
W programie otwarcie wystawy ekslibrisów oraz spotkania autorskie, podczas których będzie możliwość zdobycia autografów.

Szlakiem Kolberga. Stanisław Soyka z wizytą u Jana Gacy.

Szlakiem Kolberga. Stanisław Soyka z wizytą u Jana Gacy.

Przygotowane filmy pn. „Szlakiem Kolberga” to cykl programów dokumentalnych, prezentujących artystów ludowych czerpiących ze spuścizny Oskara Kolberga. Każdy odcinek jest muzyczną podróżą w inny rejon Polski. W podróż śladami Kolberga wyruszą muzycy (w każdym odcinku inny), m.in.: Tymon Tymański, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Krzesimir Dębski, Zbigniew Wodecki. Ich spotkania z wybitnymi muzykami ludowymi to zetknięcie różnych światów muzycznych a jednocześnie wyjątkowa okazja do poznania polskiego folkloru.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza na wystawę: Anarchia  i Nowa Sztuka. 100 lecie Dadaizmu.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza na wystawę: Anarchia i Nowa Sztuka. 100 lecie Dadaizmu.

Muzeum Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, zaprasza na wystawę artystów Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, która czynna będzie do dnia 22 maja 2016 r.

Strona 1 z 4 [ 1 2 3 4 » ]

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4216902

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska