dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 Archiwum Maj 2016

Zapraszamy do lektury 72 numeru Biuletynu LGD Razem dla Radomki

Zapraszamy do lektury 72 numeru Biuletynu LGD Razem dla Radomki

Zapraszamy do lektury 72 numeru naszego Biuletynu Informacyjnego, w którym prezentujemy najciekawsze inicjatywy realizowane przez nasze Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” oraz przez naszych partnerów, instytucje z terenu gmin tworzących naszą LGD. Aktualne wydanie naszego Informatora rozpoczynamy od zaprezentowania informacji na temat podpisanej w dniu 17 maja 2016 r. umowy ramowej na realizację w okresie lat 2016-2023 Lokalnej Strategii Rozwoju Razem dla Radomki, dzięki której otrzymamy ok 10 milionów złotych. Zostaną one przeznaczone na rozwój i aktywizację obszarów gmin Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów, Zakrzew. Przedstawiamy również informację o dwóch nowych projektach LGD których realizację rozpoczniemy w najbliższych miesiącach.

Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie już w ten weekend.

Dni Przysuchy i Dni Kolbergowskie już w ten weekend.

Przysucha – rodzinne miasta Oskara Kolberga – co roku w pierwszy weekend czerwca przyciąga liczne grono widzów, którzy przyjeżdżają tutaj na organizowane wydarzenia kulturalne. Sobota – to „Dni Przysuchy” impreza na której prezentują się ogólnopolskie gwiazdy estrady. Niedziela – to dzień „Dni Kolbergowskich” podczas którego możemy podziwiać autentycznych muzyków wiejskich, którzy uczestniczą w Mazowieckiem Przeglądzie Folkloru. Na wydarzenia zapraszają Urząd Miasta i Gminy Przysucha, Dom Kultury w Przysusze, Towarzystwo Kulturowe im. Oskara Kolberga oraz nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które jest współorganizatorem Dni Kolbergowskich.

Tony Cragg – Rzeźba w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Tony Cragg – Rzeźba w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza na wystawę jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy na świecie – Tonego Cragga, współtwórcę potęgi współczesnej rzeźby angielskiej. Jego dzieła znajdują się w muzeach, prywatnych kolekcjach, na placach miast i w słynnych parkach rzeźby. Sztuka Tony’ego Cragga została szybko zauważona i doceniona przez świat artystyczny. Przełomowym okazał się rok 1988, kiedy to twórca reprezentował Wielką Brytanię na 43. Biennale w Wenecji i w tym samym roku dostał prestiżową nagrodę Turnera w Londynie.

Dawne obrzędy i zwyczaje w opowieściach Pań z zespołu śpiewaczego Wrzosowianki.

Dawne obrzędy i zwyczaje w opowieściach Pań z zespołu śpiewaczego Wrzosowianki.

Dziedzictwo obszarów wiejskich to bardzo ważny element naszej tożsamości. Posiadający nie tylko piękno kultury ludowej, ale piękno zwyczajów, opowiadań, obrzędów które dziś powoli stają się zapominane. O niektórych z nich opowiadają nam Panie z zespołu ludowego Wrzosowianki, które uczestniczyły w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” pt. „Zderzenie pokoleń. Seniorzy i młodzi na rzecz edukacji kulturowej” realizowanej w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych.

Strona 1 z 4 [ 1 2 3 4 » ]

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4224226

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska