dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 Archiwum Luty 2017

Muzyka Odnaleziona: Michał Fokt z Ostrołęki k. Przytyka.

Muzyka Odnaleziona: Michał Fokt z Ostrołęki k. Przytyka.

Serdecznie polecamy Państwu stronię internetową www.muzykaodnaleziona.pl przygotowaną przez Fundację Muzyka Odnaleziona Andrzeja i Małgorzaty Bieńkowskich, na której możemy posłuchać muzykantów i zespołów, mistrzów ze wsi, reprezentantów muzyki kajockiej naszego regionu. Dziś prezentujemy Państwu Michała Fokt z Ostrołeki k. Przytyka, grającego w Rodzinnej Kapeli Foktów.

Zapraszamy na Jedlińskie Zapusty – Obrzęd Ścięcia Śmierci. Zapustowy Bal Kobiet.

Zapraszamy na Jedlińskie Zapusty – Obrzęd Ścięcia Śmierci. Zapustowy Bal Kobiet.

Tradycyjne jak co roku w ostatnie 3 dni karnawału Jedlińsk stanie się sceną unikatowego widowiska „Ścięcia Śmierci”, które swoim rodowodem sięga ono XVI stulecia i jest nadal kultywowane w Jedlińsku na pamiątkę „prawa miecza”, które Jedlińsk otrzymał przy lokacji miasta w 1530 roku. Należy nadmienić, iż od kilku lat powrócono do kultywowania wielowiekowej tradycji świętowania trzech ostatnich dni karnawału. Obecnie ostatnie trzy dni karnawału określane są jako: „Kusa Niedziela”, Kusy Poniedziałek i „Kusy Wtorek”, podczas którego możemy podziwiać plenerowe widowisko Ścięcia Śmierci, kiedy to na ulicach Jedlińska pojawia się wiele barwnych postaci. Są to na przykład: diabły, baby, cyganki, rybacy, krakowianki i wiele innych. Swawole przebierańców stanowią tylko wstęp do właściwej części wydarzenia jakim jest „Ścięcie Śmierci”. Jest to sąd nad śmiercią, która krzywdzi ludzi. Po wielu oskarżających wystąpieniach poszczególnych świadków zapada wyrok, który jest skazujący. Pojawia się kat, który pozbawia Śmierć życia. Dziś zapraszamy Państwa na pierwsze z wydarzeń: Zapustowy Bal Kobiet, który odbędzie się 26 lutego.

Muzyka Odnaleziona: Kapela Wójcików z Zakrzewa.

Muzyka Odnaleziona: Kapela Wójcików z Zakrzewa.

Serdecznie polecamy Państwu stronię internetową www.muzykaodnaleziona.pl przygotowaną przez Fundację Muzyka Odnaleziona Andrzeja i Małgorzaty Bieńkowskich, na której możemy posłuchać muzykantów i zespołów, mistrzów ze wsi, reprezentantów muzyki kajockiej naszego regionu. Dziś prezentujemy Państwu Kapelę Wójcików z Zakrzewa, która już dziś wystąpi na Zakrzewskich Zapustach w Gminnym Centrum Informacji, Edukacji i Kultury w Zakrzewie.

Zapraszamy na recital Elżbiety Malecińskiej. 15.02.2017 r.

Zapraszamy na recital Elżbiety Malecińskiej. 15.02.2017 r.

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia” zaprasza na koncert Elżbiety Malecińskiej. Podczas wieczoru usłyszymy piosenki autorskie, dotykające różnych aspektów tytułowego uczucia, śpiewane przy wtórze gitary przez mieszkankę ziemi radomskiej współpracującą z różnymi środowiskami twórczymi. Elżbieta Malecińska jest kierownikiem Domu Ludowego w Cerekwi oraz czynnym strażakiem w tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Strona 2 z 3 [ « 1 2 3 » ]

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4278180

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska