dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 Archiwum Luty 2014

Zapraszamy na Jedlińskie Zapusty – czyli obrzęd Ścięcia Śmierci. 2-4 luty 2014 r.!

Zapraszamy na Jedlińskie Zapusty – czyli obrzęd Ścięcia Śmierci. 2-4 luty 2014 r.!

Tradycyjne jak co roku w ostatnie 3 dni karnawału Jedlińsk stanie się sceną plenerowego widowiska „Ścięcia Śmierci”. Symboliczne pożegnanie karnawału rozpocznie się już w najbliższą niedzielę, a zakończy je we wtorek ścięcie głowy Śmierci.. Kusaki – czyli obrzęd „Ścięcia Śmierci” to jedyne tego rodzaju widowisko obchodzone w Polsce i jedno z nielicznych na świecie, sięgając swoim rodowodem odległych nam czasów.

 W niedzielę zapraszamy do Skrzyńska - na pierwszy tegoroczny Jarmark Ludowy!

W niedzielę zapraszamy do Skrzyńska - na pierwszy tegoroczny Jarmark Ludowy!

W niedzielę zapraszamy do Skrzyńska - na pierwszy tegoroczny Jarmark Ludowy! Na imprezie nie zabraknie wspólnej ostatkowej zabawy, mazurków, oberków, polek, a nawet walców i fokstrotów które zagrają utytułowane kapele ludowe - Kapela Braci Tarnowskich z Domaniowa oraz Kapela Jana Wochniaka z Wieniawy - laureaci wielu prestiżowych festiwali i konkursów. Oprócz nich na scenie będziemy mogli podziwiać reprezentację gospodarzy - zespół Kukułeczki, młodzieżowy zespół Wolanianki, a także Zespół Śpiewaczy "Mirowianki" z Mirowa. Serdecznie zapraszamy!

Marek Bieńczyk - Laureat Nike we Wsoli

Marek Bieńczyk - Laureat Nike we Wsoli

Marek Bieńczyk, laureat Nagrody Literackiej Nike 2012, będzie gościem Muzeum Witolda Gombrowicza. Spotkanie we czwartek, 27 lutego, o godzinie 18. Punktem wyjścia do rozmowy z pisarzem będzie zbiór esejów Książka twarzy.

Zapustowy Bal Kobiet w Jedlińsku

Zapustowy Bal Kobiet w Jedlińsku

Wójt Gminy Jedlińsk wspólnie z Gminnym Centrum Kultury w Jedlińsku zapraszają na IV Zapustowy Bal Kobiet, który odbędzie się 2 marca 2014 r. w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlińsku. Jest to impreza, która rozpoczyna tradycyjne obchody Kusaków – obrzędu Ścięcia Śmierci – jedynego tego rodzaju widowiska obchodzonego w Polsce, którego tradycja obchodzenia sięga swoim rodowodem odległych nam czasów.

Strona 2 z 8 [ « 1 2 3 4 5 .. 8 » ]

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279840

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska