dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Już jutro w TVP Regionalnej reportaż o inicjatywach Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”

Serdecznie zapraszamy Państwa jutro – 24 grudnia o godzinie 16.30 do obejrzenia programu „Lider”, emitowanego na antenie TVP Regionalnej. Reportaż przygotowany przez Telewizję Polską przedstawia realizowany przez nasze Stowarzyszenie projekt „Zderzenie Pokoleń. Seniorzy i Młodzi na rzecz edukacji kultowej” w ramach którego organizowane zostały zajęcia zmierzające do integracji międzypokoleniowej, aktywizacji społecznej, a także animacji kulturalnej.

W ramach przygotowanego programu telewizyjnego pokazane zostaną warsztaty dziennikarsko-reportażowe, gdzie młodzi uczestnicy projektu przeprowadzają wywiady z osobami starszymi, rozmawiając o tradycji, zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych typowych dla regionu radomskiego. Jeżeli mówimy o świętach, nie możemy zapomnieć o tradycyjnych potrawach wigilijnych, które zostały przygotowane w formie pokazu kulinarnego, podczas których zaprezentowano m.in., gołąbki z farszem z kaszy zawijanym w kiszone listki kapusty, pierogi z kaszą jaglaną i grzybami, barszcz z grzybami.

W reportażu ukazane zostanie również zostało piękno muzyk ludowej. Wystąpią zespoły ludowe: „Wrzosowianki” z Wrzosu, zespół folklorystyczny „Wieniawa” z Wieniawy oraz Kapela Braci Tarnowskich, których przedstawiciele uczestniczyli także w realizowanym przez nas projekcie. Bogactwo naszego dziedzictwa kulturowego zaprezentują młodzi artyści z zespołu „Wolanianki” z Wolanowa, którzy wykonają kolędy i pastorałki. Emisja programu zaplanowana jest na 24 grudnia, na godzinę 16.30 na antenie TVP Regionalna. Serdecznie zapraszamy przed telewizory.
 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279694

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska