dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

KONKURS NA NAJLEPSZE PRODUKTY TRADYCYJNE I LOKALNE

Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej „Radomka” ogłasza konkurs na najlepsze dania/produkty wytwarzane na obszarze Południowego Mazowsza. Konkurs organizowany jest w ramach projektu pt. ”PRODUKTY TRADYCYJNE I LOKALNE DOLINY RADOMKI – W SIECI” i będzie obejmował 5 kategorii:

• produkty mięsne i rybne
• warzywa i owoce
• wyroby piekarnicze i cukiernicze
• dania gotowe i potrawy
• miody, napoje i inne produkty


W konkursie mogą wziąć udział podmioty z terenu powiatów: radomskiego, przysuskiego, kozienickiego, zwoleńskiego tj. osoby prywatne, gospodarstwa agroturystyczne, lokale gastronomiczne, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, grupy nieformalne (koła gospodyń wiejskich), oraz szkoły i klasy o profilu gastronomicznym, które wypełnią zgłoszenie, dołączą do niego unikatowy przepis na potrawę/ produkt kulinarny i nadeślą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 listopada 2018 r. do siedziby LGD „Razem dla Radomki’ drogą pocztową lub mailową.

Celem konkursu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej i lokalnej Południowego Mazowsza, wyszukanie produktów/dań regionalnych i lokalnych, mogących stać się wizytówką obszaru Południowego Mazowsza, jak też promowanie produktów tradycyjnych, lokalnych i regionalnych – budujących tożsamość dziedzictwa kulinarnego obszaru. Celem naszym jest także zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych, wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami i wspieranie lokalnej tożsamości.

Komisja Konkursowa wyłoni zwycięzców którym przyznane zostaną w postaci pamiątkowych grawertonów oraz nagrody rzeczowe (sprzęt RTV/AGD).

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie http://razemdlaradomki.pl/produkty_w_sieci_news

Zachęcamy do udziału.
Konkurs realizowany jest w ramach zadania publicznego pn. „Produkty tradycyjne i lokalne Doliny Radomki – w Sieci" i dofinansowane jest ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego”.

 

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4280928

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska