dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Konferencja podsumowująca projekt współpracy: Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną.

W dn. 24.10.2014 r., w Grabowie nad Pilicą, odbyła się uroczysta konferencja, podsumowująca realizację projektu Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną. Konferencje organizowało LGD Dziedzictwo i Rozwój – nasz Partner z terenu Zwolenia.

Konferencja była idealną okazją do zaprezentowania powstałych już w ramach projektu materiałów i produktów, promujących markę Południowe Mazowsze.Projekt „Południowe Mazowsze – Marką Turystyczną” miał na celu budowę i promocję marki „Południowego Mazowsza”, poprzez realizację szeregu działań promujących obszar Partnerów i turystykę na terenie gmin tworzących poszczególne LGD. Zaplanowane działania w projekcie umożliwiły dotarcie z przekazem promocyjnym, prezentującym walory Południowego Mazowsza do mieszkańców regionu, województwa mazowieckiego oraz turystów z całego kraju. Nadrzędnym zamierzeniem projektu – była i jest promocja obszaru Południowego Mazowsze, poprzez pobudzenie aktywności innowacyjnej opartej na wykorzystaniu zasobów lokalnych, dziedzictwa kulturowego oraz turystyki.

Opracowana została mobilna aplikacja na smarftony – stanowiąca wirtualny przewodnik po terenie Partnerów. Aplikacja umożliwia poznanie najciekawszych atrakcji turystycznych, podróżowanie po terenie każdego LGD – nie tylko po wyznaczonych trasach turystycznych czy rowerowych, ale również umożliwia zaplanowanie własnej trasy. Wyposażona została w szlaki turystyczne, piesze i rowerowe, treści turystyczne, katalog najciekawszych miejsc turystycznych. Dzięki niej będziemy zawsze informowani o aktualnych wydarzeniach, ciekawych miejscach i inicjatywach odbywających się w regionie. Jej użytkownicy będą mogli poszczególne miejsca, wydarzenia czy trasy dodawać do plannera i w ten sposób tworzyć swoją listę miejsc do odwiedzenia. Dzięki wbudowanemu systemowi GSP – aplikacja pokazywać będzie użytkownikom odległość i drogę do wybranych punktów turystycznych. Aplikacja turystyczna jest bezpłatna– a w celu jej rozpropagowania plakaty z foto-kodami, zostaną rozmieszczone w punktach informacji turystycznej, w atrakcjach turystycznych, szkołach, bibliotekach.

LGD wspólnie uczestniczyły w Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” w Warszawie - uważanych za największą imprezę poświęconą produktom regionalnym w naszym kraju. Grupy na targach promowały produkty regionalne oraz turystykę z naszego regionu. Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” opracowało i wydało szereg publikacji promującej turystykę, rekreacje i produkty tradycyjne; między innymi publikacja pn. „Smaki Radomki” , folder „Szlak Kulinarny Doliny Radomki” , liczne ulotki promujące Muzeum Gombrowicza, ulotki promujące Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze,a także naklejki logotypów na Paprykę Przytycką. Publikacje te ukazują bogate tradycje kulinarne, które stanowią istotą część naszej tożsamości kulturowej, a także promują turystykę kulinarną i sieć dziedzictwa kulinarnego na naszym obszarze.
Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zbudowało na obszarze swojego działania5 kompleksów Fitness Parków na powietrzu w Gminach: Zwoleń, Iłża, Kazanów, Gózd, Policzna. Siłownie te przeznaczone będą dla różnych grup wiekowych: dla osób starszych, dzieci, młodzieży jak również dla osób niepełnosprawnych, dla stałych bywalców siłowni tradycyjnych. Miejsca te pełnić będą wówczas rolę wyposażonego centrum rekreacyjno – integracyjnego dla mieszkańców.

Przedstawiamy Państwu zdjęcia z konferencji oraz prezentację Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki”, którą przedstawiał Prezes – Cezary Nowek. Prezentacje mogą Państwo pobrać ze strony www.razemdlaradomki.pl/dok/PrezentacjaPM_MT.ppt


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4223974

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska