dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Zapraszamy do korzystania z oferty Nordic Walking Parków na terenie  LGD „Razem dla Radomki”.

Serdecznie zachęcamy na rekreacyjne „spacery z kijkami” po urokliwych zakątkach Doliny Rzeki Radomki, gdzie utworzony został w ubiegłym roku kompleks 6 Nordic Walking Parków, zlokalizowanych na terenie sześciu gmin: Jedlińska, Przytyka, Przysuchy, Wieniawy, Wolanowa, Zakrzewa. Polecamy również przygotowaną publikację w której znajdą Państwo opisy wszystkich tras i przydatne informacje.

Liczące blisko 180 km trasy utworzone zostały w ramach środków przekazanych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” w ramach naboru wniosków dla Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla operacji tzw. „Małych Projektów”. To pierwsza tak duża inwestycja związana z popularyzacją tego sportu na terenie Południowego Mazowsza. Wartość uzyskanej dotacji ze środków Unii Europejskiej to kwota ponad 150 000,00 zł – stanowiąca 80% kosztów realizowanego projektu.

Nordic Walking – to jeden z najszybciej rozwijających się sportów masowych, polegających na marszu ze specjalnymi kijkami. Wymyślono go w latach 20-tych XX wieku w Finlandii, jako trening dla narciarzy. NW to forma aktywności ruchowej na Świerzym powietrzu dla wszystkich, którzy chcą poprawić kondycję uprawiając sport mało inwazyjny, urozmaicić program treningowy, czy zrzucić zbędne kilogramy. Nordic Walking to sport nad wyraz łagodny, nie stawia zbyt wielkich wymagań, nie trzeba uczyć się żadnych skomplikowanych ćwiczeń. Jest stosunkowo prosty do opanowania – obowiązuje zasada, że prawy kij ma uzyskać kontakt z podłożem w momencie, gdy stawiamy na nim lewą piętę. To niewątpliwe sport dla wszystkich.

W skład każdego parku wchodzą 3 trasy: oznakowana kolorem zielonym – najkrótsza ok. 5 km pętla, czerwona – pętla o szacunkowej długości 10 km i czarna najdłuższa pętla o długości ok. 15 km. Wejścia na trasy zlokalizowane są na obiektach rekreacyjno-sportowych: orlikach, stadionach sportowych i ogólnodostępnych terenach zielonych. Trasy prowadzone są chodnikami, drogami asfaltowymi i gruntowymi oraz leśnymi duktami. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz punkty pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne i na pewnych odcinkach pokrywają się. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Oferta skierowana jest zarówno do entuzjastów nornic wal kingu, jak i do biegaczy, rowerzystów czy narciarzy biegowych.
Zachęcamy do korzystania o oferty Nordic Walking Parków.

Publikację w wersji elektronicznej mogą pobrać Państwo ze strony: http://razemdlaradomki.pl/dok/publikacje/BroszuraNW.pdf


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279732

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska