dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Radomskie Kaziki

Kaziki 2014 już 1 - 9 marca królować będą w Radomiu. Lista imprez przygotowywanych z okazji dnia patrona Radomia z roku na rok jest coraz bogatsza i ciekawsza. A w ramach ich odbywać się będą koncerty, wystawy oraz Wielki Test Wiedzy o Radomiu.Większość wydarzeń będzie miała miejsce w Resursie Obywatelskiej - już w sobotę, 1 marca, zostaną otwarte dwie wystawy. Stałym elementem imprezy stały się także Muzyczne Kaziki. Inicjatywa ma na celu promowanie wykonawców tzw. muzyki popularnej. W sobotnim finale usłyszymy: Excentryków, Angelikę Balcerek, Sue Project, Kasię Muchę, Aleksandrę Świtkę, Ninth Force, Headboat, Joannę Pawlinę i Eyes of Sheep. Kto otrzyma statuetkę i nagrodę Muzycznych Kazików zadecydują jurorzy: Szymon Wydra, Iwona Skwarek i Jerzy Skwarek.

Tradycyjnie poznamy także laureata Nagrody Św. Kazimierza przyznawanej przez Prezydenta Radomia dla osób lub instytucji propagujących wiedzę o historii i tradycji naszego miasta. Po raz pierwszy odbędzie się w tym roku Wielki Test Wiedzy o Radomiu. Do udziału w nim Resursa zaprosiła trzyosobowe drużyny reprezentujące rozmaite radomskie środowiska - dziennikarzy, polityków, szkoły, społeczników, duchowieństwo, strażaków, biznesmenów, liceów, itd. W niedzielę odbędzie się także koncert, na który przybywa ze stolicy Litwy, tworzona przez tamtejszych Polaków, profesjonalnych muzyków z wieloletnim doświadczeniem Kapela Wujka Mańka.

W sam dzień św. Kazimierza 4 marca Resursa zaprasza też na spotkanie z cyklu "Historia Cię szuka". OKiSz przygotował film Życie ludziom rozdane o księżach Kazimierzu Grelewskim i Kazimierzu Sykulskim, błogosławionych, męczennikach z czasów II wojny światowej. A ostatnim akordem tegorocznych Kazików będzie 9 marca, w niedzielę, Bieg Kazików o Puchar Prezydenta Miasta Radomia.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.radom.pl/data/newsFiles/kaziki_2014.pdf


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279720

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska