dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Folkowe ostatki w Skrzyńsku! Zapraszamy na Jarmark Ludowy

Zbliżają się ostatnie dni karnawału, zapraszamy więc Państwa w najbliższą niedzielę do Skrzyńska, do którego po raz pierwszy zawita Jarmark Ludowy – impreza promująca bogatą tradycję i kulturę obszarów wiejskich. Wydarzenie organizowane jest przez Gminę i Miasto Przysucha, Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Skrzyńsku.

Jarmark Ludowy – to wydarzenie które ma na celu promocję folkloru i dziedzictwa ludowego naszych małych ojczyzn. Ideą imprezy jest organizacja wydarzenia w małych miejscowościach położonych na obszarach wiejskich; aktywizacja mieszkańców, kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych do wspólnego inicjowania i kreowania wydarzeń kulturalnych. Naszej idei nie jest obca też chęć przypomnienia o minionym już, ale pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe, na który kapele grały huczne mazurki, oberki podczas których spotykali się wszyscy mieszkańcy wsi.

Na najbliższym wydarzeniu zaprezentuje się reprezentacja gospodarzy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Skrzyńsku – zespół „Kukułeczki”, młodzieżowy zespół ludowy „Wolanianki z Wolanowa” oraz Zespół Śpiewaczy „Mirowianki” z Mirowa. Nie zabraknie też wspólnej zabawy, mazurków, oberków, polek, a nawet walców i fokstrotów które zagrają kapele ludowe. Do tańca przygrywać będzie Kapela Braci Tarnowskich – jeden z najbardziej docenianych zespołów ludowych, określany mianem twórców i mistrzów teatru weselnego – zwyczajowych spektakli odbywających się na weselach; ubiegłoroczni zwycięzcy Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu - najważniejszego przeglądu muzyki ludowej w Polsce. Na Jarmarku zaprezentuje się również Kapela Jana Wochniaka z Wieniawy - laureaci wielu prestiżowych festiwali i konkursów kapel zaprezentują klasykę tanecznego repertuaru regionu radomskiego

Serdecznie zapraszamy! 2 marca 2014 r. – Publiczna Szkoła Podstawowa we Skrzyńsku, ul. Wjazdowa 9 (gmina Przysucha). Początek o godzinie 17.00. Wstęp bezpłatny.

 

 

 

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279687

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska